Kültürüm Önemli « Bölge Haber Gazetesi

1 Temmuz 2022 - 05:50

Kültürüm Önemli

Kültürüm Önemli
Son Güncelleme :

14 Nisan 2022 - 13:16

77 views

“Kültürüm Önemli” Faaliyetine Katılan Öğrenciler Ürettikleri Bez Bebekleri Vali Yavuz’a Takdim Ettiler

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ve beraberindeki heyet, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret ederek, Valiliğimiz himayelerinde yürütülen Kocaeli ÖNEM projesi kapsamında “Kültürüm Önemli” faaliyetine katılan öğrenciler tarafından üretilen bez bebekleri takdim ettiler.

Ziyarette Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Vedat Sever, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Türkmen, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ümran Ceyhan, Dostluk Ortaokulu öğrencisi Ezel Narin Çeliker, Şehit Kamuran Ablak Ortaokulu öğrencisi Yağmur Akdeniz ile Gölcük Ortaokulu öğrencisi Arda Ocaklı hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip, ÖNEM (Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele) projesi hakkında bilgiler veren Vali Seddar Yavuz yaptığı konuşmalarında; “2009 yılında çalışmalarına başladığımız ve her şeyiyle bana ait olan ÖNEM projemizi görev yaptığım her yerde başarıyla uygulamaktayız. Projemizin hedef gruplarında yer alan çocuklarımıza nasıl sahip çıkarız, sevgi ve şefkat yoksunluğunu nasıl gideririz, sorun çözme becerisini nasıl kazandırırız, öz güven duygusunu nasıl pekiştiririz, bağımlılıkla nasıl mücadele ederiz gibi birçok sorunun cevabını bulmak için araştırma yaparken son tahlilde ÖNEM projesi ortaya çıktı. Burada temel felsefemiz aslında çepeçevre bir insana destek olmak, elinden tutmak, birlikte yürümek ve onu geleceğe hazırlamaktır.” diyen Vali Yavuz Kocaeli ÖNEM projesine katkı sağlayan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdür V. Vedat Sever’in Kocaeli ÖNEM projesi kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sunduğu konuşmalarında; “Kocaeli ÖNEM projesi kapsamında yapılan bütün faaliyetler çok etkili ve önemli. Sadece faaliyetleri yapıp bırakmıyoruz, konusunda uzman arkadaşlarımız vasıtasıyla projenin hedef grubunda olan evlatlarımız yapılan faaliyetler akabinde takip ediliyor, olumlu ve varsa olumsuz noktalarıyla ilgili raporlar hazırlanıyor. Bu sayede yeni yapılacak faaliyetlerimizde yol haritamız belli oluyor. Şimdiye kadar proje kapsamında hedef gruplara yönelik yapılan çalışmalarda gerçekten önemli kazanımlar sağladık. Çocuklarımızın ikili ilişkilerinde ve toplu bulunulan alanlarda kendisini daha iyi anlatabildiğine, çeşitli nedenlerle göz teması bile kuramayanların bu sorunların üstesinden gelebildiğine şahit olduk. Bu kazanımlar sayesinde bizimde motivasyonumuz yükselmekte ve daha fazla ne yapabileceğimizi düşünmeye başlamaktayız.” diyerekkabullerinden dolayı teşekkür etti.

Kocaeli ÖNEM Projesi kapsamındaki faaliyetlere katıldıktan sonra ileriye dönük düşüncelerinin olumlu yönde değiştiğini belirten öğrenciler, bugüne kadar içinde yer aldığı faaliyetlerin ve bez bebek yapımı gibi bir şeyler üretebilmelerinin kendilerine çok şey kazandırdığını, hayata bakış açılarının değiştiğini belirttiler.

Konuşmaların ardından Dostluk Ortaokulu öğrencisi Ezel Narin Çeliker, Şehit Kamuran Ablak Ortaokulu öğrencisi Yağmur Akdeniz ile Gölcük Ortaokulu öğrencisi Arda Ocaklı “Kültürüm Önemli” faaliyetinde farklı temalarda hazırlamış oldukları bez bebekleri, Vali Seddar Yavuz’a takdim ettiler. Vali Seddar Yavuz ise öğrencilere teşekkür ederek, kitap hediye etti.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments