Kartepe İlçemizde Ailelerin Sıkıntılarına, Dertlerine Ortak Oldu « Bölge Haber Gazetesi

1 Temmuz 2022 - 05:24

Kartepe İlçemizde Ailelerin Sıkıntılarına, Dertlerine Ortak Oldu

Kartepe İlçemizde Ailelerin Sıkıntılarına, Dertlerine Ortak Oldu
Son Güncelleme :

09 Nisan 2022 - 8:05

79 views

Yavuz Çifti, Kartepe İlçemizde Ailelerin Sıkıntılarına, Dertlerine Ortak Oldu

Manevi duyguların yükseldiği, birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşma duygularının arttığı Mübarek Ramazan ayında hane kapılarını aralayan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, sıkıntıları dinleyip, dertlere derman olmaya devam ediyor.

Şehitlerimizin Emanetleri ve Gazimizle Hemhal Olundu

Kartepe ilçemizde gerçekleştirilen ziyarette Yavuz Çifti ilk olarak şehitlerimiz; Erdal Aydın ve Binali Telli’nin emanetlerine daha sonra ise Gazimiz Zafer Arat’ın hanesine misafir oldular.

Bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Yavuz Çifti; “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri ile Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, Mübarek Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundular.

Yavuz Çiftinin ziyaretleri ile mutlu olan şehitlerimizin ailesi ve gazimiz: “Ramazan ayında evimize kadar gelerek ziyarette bulundunuz. Çok teşekkür ediyoruz.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

12 Hane Ziyaret Edildi, İhtiyaçlar Yerinde Gözlemlendi

Mübarek Ramazan ayında bereketi paylaşarak çoğaltmayı amaç edinen Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz hanımefendi Engelli, öksüz- yetim, yaşlı ve ihtiyaç sahibi 12 ailenin Ramazan aylarını kutladıkları bu müstesna günlerde ihtiyaçlarını dinleyerek, onlarla hemhal oldular.

Her gittiği hanede sevinçle karşılanan, misafir edilen Yavuz Çifti: “Sizler ile bir arada olmak, günlerinizi nasıl geçirdiğinizi duymak, görmek bizim için bir iş değil görevdir. Sizlerin sıkıntılarıyla hem hal olmak, dertlerinize çözüm bulmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” dediler.

Sıkıntılarını paylaşarak bir nebze olsun rahat eden hane sahipleri: “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk. Dertlerimize çözüm arıyorsunuz. Allah devletimize zeval vermesin. Dualarınız, hizmetleriniz kabul olsun.” diyerek, Yavuz Çiftine teşekkür ettiler.

Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ederek, hediye verdiler. 

Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Kartepe ilçemizdeki   15 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz, eşi ve Vali Yardımcıları bu güne kadar ilimizde 2103 aileyi evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments