Kar Sonrası Altyapı Ve Üstyapı Çalışmaları Başladı « Bölge Haber Gazetesi

1 Temmuz 2022 - 05:14

Kar Sonrası Altyapı Ve Üstyapı Çalışmaları Başladı

Kar Sonrası Altyapı Ve Üstyapı Çalışmaları Başladı
Son Güncelleme :

28 Ocak 2022 - 12:44

107 views

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından altyapı ve üstyapı yatırımlarının sürdüğü ilçelerde inşa çalışmalarına başladı.

KAZI ALANLARI DOLGU VE DÜZELTMELERİ YAPILIYOR.

KBB İSU Genel Müdürlüğü, kar yağışı nedeniyle ara verilen altyapı çalışmalarına, yağışların azalması ve kar temizleme çalışmalarının ardından tekrar başladı. Öncelikli olarak altyapı çalışmaları süren ve çökme süreci devam eden cadde ve sokaklarda vatandaşların rahat ulaşımlarının sağlanması için dolgu ve düzeltme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kazı alanlarında çöken yerler, gerekli dolgu malzemeler ile doldurularak düzeltiliyor.

YATIRIMLARA BAŞLANDI

Yatırım programı kapsamında ilçelerde devam eden yatırımların imalat çalışmalarına da başlanıldı. Dilovası ilçesi Mimar Sinan Mahallesinin yağmursuyu problemini gidermek için imalat çalışmaları devam eden 1200 mm çapında betonarme borunun kullanıldığı yağmursuyu hattı ve yatay sondaj ile Körfez Hereke Köyiçi deresinin ıslah çalışmaları yapılıyor.

Ayrıca, Körfez ilçesinde devam eden altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerin üstyapı çalışmalarına da başlanıldı. İlçeye bağlı Fatih Mahallesi Özgün ve Tekkapı Sokaklarından parke ve bordür çalışmaları gerçekleştiriliyor. Diğer ilçelerde de hava şartlarına bağlı olarak çalışmalar, program çerçevesinde başlayacak.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments