Koronavirüs salgının yaşandığı şu günlerde Türkiye’de sağlıkçıların büyük bir bölümü sağlıkçıların sağlık hizmeti verme konusunda canla başla çalıştığı şu günlerde Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin bazı personeli adeta “görev istemeyiz” diye kazan kaldırdı. Üstelik bu kazan kaldıran sağlkıçlıra Acil Servis, Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalışanlar değil. Geçtiğimiz yıllarda Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kurulan “Evde Sağlık Hizmeti” çalışanları…. Oldukça trajik olan bu olayda Evde Sağlık Hizmeti Çalışanları yaptıkları açıklamayla “Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirmesine karşıyız” mesajı verildi.
BAŞHEKİM GÜNEŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Şu günlerde koronavirüs nedeniyle tedavi gören Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş bu duruma tepki gösterdi. Başhekim Güneş tepkisini şu ifadelerle gösterdi:
“Farabi’de kim huzursuz biliyor musunuz?
Çalışmak istemeyen, bakanlığın verdiği yetkiler çerçevesinde yapılan görevlendirmeleri kabul etmeyen ve bu en zorlu dönemde arkadaşları canla başla çalışırken mücadeleden kaçan, odalarında oturmayı tercih edip çay içen, sendika tarafından sürekli kışkırtmalara alet olan 9 kişilik anestezi teknisyeni ve 3 kişilik evde sağlık ekibi. Bunları ifşa etmeye gerek yok. Zaten Boy boy resimlerini basında görüyorsunuz”
İSYANCIYA TEPKİ GÖSTERDİLER, BAŞHEKİME DESTEK VERDİLER…
Öte yandan sosyal medyada isyancı sağlıkçılara tepki gösterenlerin sayısı da oldukça fazla olduğu görüldü. İşte sosyal medyadaki o tepkiler: