Gültepe Kültür Merkezi’nde işlem tamam « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 06:56

 Gültepe Kültür Merkezi’nde işlem tamam

 Gültepe Kültür Merkezi’nde işlem tamam
Son Güncelleme :

06 Şubat 2022 - 8:18

105 views

Büyükşehir, İzmit Gültepe Kültür Merkezi inşaatını tamamladı. Bina, hizmete girmek için hazır hale getiriliyor

        Gültepe Kültür Merkezi’nde işlem tamam

Ulaşımdan altyapıya, spordan eğitim ve kültürel mirasa kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ilçede yaşam kalitesini yükseltecek projeleri birer birer devreye alıyor. Bu projeler kapsamında ele alınan ve İzmit ilçesinde Gültepe Mahallesi sakinleri tarafından özlemle beklenen Gültepe Kültür Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. Böylelikle Büyükşehir, vatandaşların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bir projeyi daha hizmete hazır hale getirdi.

ASANSÖR VE KLİMALAR DEVREDE

Toplam 653 m² alana sahip olan 5 katlı yapıda asma tavan ve laminat işleri daha önce bitmişti. Elektrik bağlantılarının yapıldığı kültür merkezinde asansör ve klimalar da devreye alındı. Gültepe Kültür Merkezi faaliyetleri ve muhteşem görüntüsüyle İzmit ilçesinin kültür-sanat hayatına renk katacak.

GÜL MOTİFİ RENK KATTI

Gültepe Kültür Merkezinin dış cephe işlemleri kapsamında gül motifi uygulandı. 110 metrekare alanı kapsayan ve yolun iki cephesinden de görülen gül motifi, Gültepe Mahallesinin görkemli kültür merkezine ayrı bir güzellik kattı.

KÜLTÜR MERKEZİNDE NELER OLACAK?

Çok amaçlı Gültepe Kültür Merkezi 5 katlı yapıdan oluşuyor. Buna göre 2. bodrum katta millet kıraathanesi, elektrik odası, bir rezerv oda, bodrum katta bilgisayar odası, zemin katta bir toplantı odası, çay ocağı ve mescit, 1. katta konferans alanı ve mescit, 2. katta ise bir toplantı odası ve bir dernek odası bulunuyor.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments