Darıca’da cuma namazı kılınabilecek olan camiler…. « Bölge Haber Gazetesi

8 Ağustos 2022 - 04:07

Darıca’da cuma namazı kılınabilecek olan camiler….

Darıca Kaymakamlığı tarafından 29 mayıs cuma günü cuma namazı kılınabilecek camilerin ismi açıklandı. Darıca Kaymakamığı’ndan alınan bilgiye göre Darıcalılara şu bilgilendirme mesajı verildi:

” 29 Mayıs  Cuma günü itibari ile Cuma namazı Kaymakamlığımızca tespit edilen cami avlularında ve açık alanlarda eda edilmeye başlanacaktır.
        Cuma günleri belirlenen bu alanlarda sağlığımızın korunması amacıyla sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde cemaatle kılınacak Cuma namazları dışında, diğer günlerde sadece öğle ve ikindi namazları cami içerisinde ve cemaatle, diğer vakitler ise cemaat oluşturmadan kılınabilecektir.
        Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri, Cuma namazı için belirlenen cami ve alanlara gelecek vatandaşlarımızın abdestlerini evlerinde almaları, namazın sünnetlerini evlerinde kılmaları ile farzını eda etmek için mutlaka maskelerini takarak ve yanlarında şahsi seccadeleri ile gelmeleri ve namazlarda belirlenen sosyal mesafe kurallarına uymaları , görevlilerimizin yönlendirmelerine riayet edilmesi gerekmektedir.
        Kaymakamlığımızca belirlenen camiler ve açık alanlar ile ilgili 26.05.2020 tarih 2020/35  sayılı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile belirlenmiş olup,  listeyi tıklayınız…
          Önemle ve ilanen duyurulur.”

DARICA’DA CUMA NAMAZI KILINABİLECEK CAMİLE

DARICA ABDİ İPEKÇİ MH. FATİH ORTA C.
DARICA ABDİ İPEKÇİ MH.BAHÇELİEVLER C
DARICA ABDİ İPEKÇİ MH.ETHEMPAŞA C.
DARICA ARAFAT C.
DARICA AŞIROĞLU MH. İRŞAT C.
DARICA AŞIROĞLU MH.MRK.C.
DARICA AYŞEHATUNLAR C.
DARICA BAĞLARBAŞI MH. ESENTEPE C.
DARICA BİLALİ HABEŞ CAMİİ
DARICA ÇİFTLİKÜSTÜ MURAT BALCI C.
DARICA EMEK MH. 500 EVLER C.
DARICA EMEK MH.FATİH MERKEZ C.
DARICA EMİRSULTAN CAMİİ
DARICA ERENLER C.
DARICA FEVZİ ÇAKMAK MERKEZ CAMİİ
DARICA HACI ALİ RIZA CANSU C
DARICA HACI AYŞE GÜMÜŞLÜAĞA CAMİİ
DARICA HACI KEMAL DESTEBAŞI C.
DARICA HACI TÜRKAN GÜLPINAR
DARICA HZ.HAMZA C.
DARICA İSTASYON MH.YENİ C.
DARICA KARATOPRAK KEŞOĞLUGİL C.
DARICA KAVALA C.
DARICA KAZIM KARABEKİR MH.C

HABER:ÜMİT ÜLKER

28 Mayıs 2020 - 12:39

35 views

Darıca Kaymakamlığı tarafından 29 mayıs cuma günü cuma namazı kılınabilecek camilerin ismi açıklandı. Darıca Kaymakamığı’ndan alınan bilgiye göre Darıcalılara şu bilgilendirme mesajı verildi: ” 29 Mayıs  Cuma günü itibari ile Cuma namazı Kaymakamlığımızca tespit edilen cami avlularında ve açık alanlarda eda edilmeye başlanacaktır.        Cuma günleri belirlenen bu alanlarda sağlığımızın korunması amacıyla sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde cemaatle […]

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2.si">Çayırova’lı Yaşar Efe Altıntaş Boksta Türkiye 2.si4 Ağustos 2022 - 10:4110