Markette maskesiz çalışılabiliyor mu? « Bölge Haber Gazetesi

7 Temmuz 2022 - 11:40

Markette maskesiz çalışılabiliyor mu?

Bilindiği korona tedbirleri kapsamında marketlerde maske takma zorunluğu getirildi. Üstelik müşteriler arasında 1’er metre aralık bulundurulması zorunlu kılındı. Ancak uygulamaya bakınca bazı marketlerde bu kuralların uygulanmadığı görülüyor. Bu adreslerden biri de Darıca Cami Mahallesi’nde kapalı pazar inşaatının karşısında bulunan A 101 Şubesi’nin olduğu görülüyor. Bölge Haber’e ulaşan bir fotoğrafta market kasiyerinin maskesiz olduğu ve kasa önünde uzun kuyurklar oluştuğu görülüyor. Halbuki bu tür durumların yaşanmaması için tüm kasaların çalışması lazım gelirken bazı kasaların çalıştırılmadığı ve uzun kuyrukların oluşmasına ortam hazırladığı görülüyor. Haliyle de müşteriler arassında 1 er metre mesafe bulunması kuralının da adeta es geçildiği görülüyor. Bölge Haber’e konuşan Darıcalılar ise ” Biz yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını bekliyoruz” diye konuştu.
MARKETLERDE MASKE BULUNDURULMALI MI?
Öte yandan bazı müşterilerin yanlarında maske olmadığı bu yüzden market çalışanlarıyla arasında tartışma çıkıtğı görülüyor. Bazı müşterilerin ise “Sizlerin her müşteri için girişte bir maske bulundurma zorunluluğunuz yok mu?” şeklinde tepki verdiği gözleniyor.

09 Nisan 2020 - 18:28

34 views

Bilindiği korona tedbirleri kapsamında marketlerde maske takma zorunluğu getirildi. Üstelik müşteriler arasında 1’er metre aralık bulundurulması zorunlu kılındı. Ancak uygulamaya bakınca bazı marketlerde bu kuralların uygulanmadığı görülüyor. Bu adreslerden biri de Darıca Cami Mahallesi’nde kapalı pazar inşaatının karşısında bulunan A 101 Şubesi’nin olduğu görülüyor. Bölge Haber’e ulaşan bir fotoğrafta market kasiyerinin maskesiz olduğu ve kasa […]

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments