Uşak’tan Gelen Öğrencilerimiz Valiliğimizi Ziyaret Etti « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 16:29

Uşak’tan Gelen Öğrencilerimiz Valiliğimizi Ziyaret Etti

Uşak’tan Gelen Öğrencilerimiz Valiliğimizi Ziyaret Etti
Son Güncelleme :

25 Mart 2022 - 9:29

59 views

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Uşak’tan Kocaeli’ye gelen öğrenciler, Vali Vekili Aslan Avşarbey’i ziyaret etti. 

Öğrencileri tek tek selamlayan Vali Vekili Aslan Avşarbey ziyarette yaptığı konuşmalarında: “Sevgili gençler; 2014-2015 yılları arasında Uşak Valisi olarak görev yapan, sizlerle bir araya gelmeyi arzu ettiği halde sağlık sorunları nedeniyle aramızda bulanamayan Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un sizlere ve tüm Uşak’lı hemşehrilerimize selam ve hürmetlerini iletiyor, bilim, sanayi, teknoloji ve liman kenti Kocaeli’ye gelmeniz vesilesiyle hepinize ayrı ayrı hoş geldiniz diyorum. Sizleri burada görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ülkemizin çeşitli bölgelerinden öğrencilerimiz, gençlerimiz diğer illeri görüyor, arkadaşlarıyla kucaklaşıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar geliştiriyor, böylelikle birbirimizle kaynaşıyoruz. Biz 81 ili kardeş olan, gelişen, geleceğe emin adımlarla ilerleyen büyük bir ülkeyiz.

Kocaeli; Türkiye’nin Lokomotifidir

Bilim, Sanayi ve Teknoloji de lokomotif görevi üstlenen ilimiz; Karadeniz ve Marmara Denizi sahilleri üzerinde yer alan, Bithynia Krallığı başta olmak üzere, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan, bir dönem Roma, Antakya ve İskenderiye’den sonra dünyanın dördüncü büyük kenti olan ve İstanbul’a yakınlığı, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan güzergah üzerinde olması sebebiyle turizm açısından önemli cazibe merkezidir. Kültür ve tarih turizm açısından büyük önem arz eden, doğal güzellikleri, yaylaları, sağlık, termal, kış, ekoturizm, kongre ve spor turizmi yanında, günübirlik turizm potansiyeli ile alternatif turizm çeşitlerine imkan sunan, aynı zamanda, ticaret, sanayi, bilim ve sanat kenti olma açısından da ayrı bir öneme haiz ve bölgede turistin ilgisini çekecek marka bir destinasyon olmak için her türlü doğal güzelliklere sahiptir. Bu özellikleriyle Kocaeli turizmdeki payını ve önemini giderek artırmakta ve sahip olduğu kültürel ve turizm değerleri ile her yıl daha fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizi ilimizde ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti belirtiyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.

Uşak’tan gelen gençler, Vali Vekili Aslan Avşarbey’e çiçek takdiminde bulunarak, kabullerinden dolayı teşekkür ettiler. Vali Vekili Aslan Avşarbey ise ilimize gelen gençlere çeşitli hediyeler vererek, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


Gençlerimizin tarihi ve kültürel mirasımızı tanımalarını, gönüllülük bilincini artırıcı ve özendirici faaliyetlerde bulunmalarını amaçlayan “Biz Anadoluyuz Projesi”  ile ilimize gelen öğrenciler Vali Vekili Aslan Avşarbey’e gerçekleştirilen ziyaret ile gezi programlarına başlayıp; Ormanya, Hannibal Mezarı,             Gebze Çoban Mustafa Paşa Camii, Gebze Teknik Üniversitesi ve Dron Park gezisi, Darıca Hayvanat Bahçesi, Yeni Cuma Camii ziyaretleri, TCG Gayret Gemisi gezisi, Seka Kağıt Müzesi ve İzmit Bilim Merkezi ile Derince Harikalar Sahili gezisi, Darıca  Gençlik Merkezi Geleneksel Okçuluk  etkinliği gibi dopdolu bir içerik ile ilimizdeki ziyaret ve gezilerini tamamlayacaklar. 

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Darıca Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Tunç, Darıca Gençlik Merkezi Lideri Olcay Taş, Darıca Gençlik Merkezi Gönüllü Lideri Ferdi Çelik eşlik etti.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments