Türk Sağlık Sen işyeri temsilcileriyle toplantı yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Zekice Değişim

 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıya 112 Komuta Kontrol Merkezi Temsilcisi Ahmet Murat Kazan,İl Sağlık Müdürlüğü Baş Temsilci Serkan Kökduman, Ergül Nuray, Temsilci Mevlüt Dinçer, Hasan Türkmen, Türk Sağlık Sen Denetleme Kurulu Üyesi Erkan Temel, Seka Devlet Hastanesi Temsilciler Çiğdem Öktem, Abdülkadir Kurcan, Üye Zinet Batır, Körfez İlçe Temsilcisi Muammer Erkan, Körfez Devlet Hastanesi Temsilci Suat Sükut, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Talip Doğan, Gölcük İlçe Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Necati Çelik Devlet Hastanesi Baş Temsilci Orhan Gazi Gencel, Temsilci Medine Beşiracı Yiğit, Osman Kılıç, Kocaeli Üniversitesi Araştırma uygulama Hastanesi Temsilcisi Yalçın Gül, Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Temsilcisi Eyüp Özoğlu, Karamürsel Devlet Hastanesi Temsilcisi Burhan Danacı, Kocaeli Devlet Hastanesi Temsilcisi Hüseyin Ozan Yüzüak, Nursel Haymana, SBÜ Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Temsilcisi Serap Koçhisar, Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Mehmet Koşkan, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi Temsilcisi Gülcan Uygun, Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Osman Emral toplantıda hazır bulundu.

Yapılan toplantıda Döner Sermaye Ek Ödemeleri Yönetmeliği ve sağlık alanında yaşanan sorunlar hakkında  Temsilcileri bilgilendiren Çeker 14 Mart Tıp Bayramı hakkında açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Çeker Yaptığı açıklamada; “14 Mart Tıp Bayramını dünya genelinde bir salgına yol açan ve Ülkemizde de 2 vaka olarak koranavirüs ile karşılıyoruz. Sağlık Bakanlığı süreci çok iyi yönetmektedir.  Bu virüs ile ilgili söyleyeceğimiz paniğe kapılmadan her vatandaşımız Sağlık Bakanlığının uyarı ve önerilerine tereddütsüz uymasıdır.  Kaos çığırtkanlarına asla itibar etmemeleridir. Bu sürecin Bakanlığı’nın tedbirleri, sağlık çalışanlarının özverisi ve vatandaşlarımızın sağduyusu ile ortak bir mücadeleyle atlatılacağına inanıyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşen ayrı bir sorumluluk olarak sağlık çalışanları için alınması gereken tedbirler ile ilgili önerilerimizi Bakanlığımıza ilettik.

Dünyanın yaşadığı bu durum insanoğluna bir kez daha sağlık olmadan hiçbir şeyin olmayacağını hatırlatmaktadır. Sağlık çalışanlarının sunduğu hizmetin önemini de göstermektedir.  Sağlık çalışanları depremde, askeri harekatlarda olduğu gibi yine büyük bir özveri ile hizmetini sunacak ve durumun düzelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışacaktır. Risk grubunun en üstünde olacak iş yükleri daha da artacak, bazı sosyal ve özlük haklarından feragat ederek devletinin emrinde milletine hizmet edeceklerdir.

Böylesine bir hizmetin fedakarları olan sağlık çalışanları bir 14 Marta daha ne yazık ki yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle sorunlu, sıkıntılı girmektedirler.

Temel taleplerin karşılanmadığı, döner sermayelerde birilerinin müjde diye yaygara koparırken, çalışanın hiçbir derdine çare olmayan bir yönetmelik değişikliğini görmekteyiz.

Yıpranma payı düzenlemesi çalışanın beklentisinin çok uzağında kaldı. Ücretlerde yaşanan kayıpların telafisi için adım atılmıyor.  Şiddet ve mobbinge karşı acil ve ağır önlemlerin alınması gerekirken tedbirler alınmıyor. Sözleşmeliler eşlerinden, ailelerinden ayrı kalıyorlar.

Ehliyeti ve liyakati es geçen iradeciler nedeniyle kurumlarda huzursuzluklar yaşanıyor.  Bu sorunların giderilmesi, çalışanların temel beklentilerinin karşılanması şarttır.

Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözerek onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak her şeyden önce Türkiye’nin sağlığına yapılmış en önemli katkı olacaktır.

Bu dilekler ile 14 Mart Tıp Bayramının tüm sağlık çalışanlarına kutlu olmasını diliyor, Millet olarak hepimizin daha sağlıklı ve huzurlu 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamızı temenni ediyoruz.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Sağlık Sen işyeri temsilcileriyle toplantı yaptı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bölge Haber - Yeni Nesil Objektif Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!