Soyluçiçek o raporu açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Zekice Değişim

CHP Çayırova Belediye Meclis Üyeleri  ilçedeki belediye faaliyetleriyle ilgili rapor hazırladı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, partisinin Çayırova Belediye Meclis Grubu’nun hazırladığı raporu kamuoyuna açıkladı. Soyluçiçek yaptığı paylaşımda raporla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi : “

“ Çayır ova Belediyesi tarafından 31 mart 2019 tarihine kadar başlatılan ve yarım kalıp hizmete geçmeyen yatırımlar

1 – Yenimahalle Kent Park Projesi; Yaklaşık arsa bedeli hariç 150-200 milyonluk bir yatırım; Kültür Merkezi ve 69 dükkandan oluşan alışveriş merkezi, süs havuzu, yaklaşık 600 araçlık bodrum katta otopark; 31 Mart 2019 öncesi yaklaşık 14-15 dükkan %60-80 değerinde ikinci ihalede satılmış, yaklaşık 15 aydır Kültür Merkezi dışındaki dükkan ve otoparklar sözde şartnamede belirtilen hususların bir kısmı yerine getirilmediğinden; Yeni seçim dönemiyle birlikte adeta aydınlatmaları kapatılmış, güvenliksiz, kaderine terk edilmiş, tinercilerin yuvası haline gelmiş, zaman içinde sahipsizlikten bir kısım dükkanlarda yangın çıkmış, dükkan satın alan ve kiralayanlar yurttaşlar zarara uğratılmış, çekleri geri dönmüş, büyük mağduriyet yaşatılmıştır. Çayırova halkı 1,5 yıldır kesin teslimat yapılamadığından bu yatırımdan hala yararlanamıyor.

 2- Şekerpınar mahallesinde Uçak kafe Restaurant, alışveriş merkezi ve yeşil alan park projesi; 31 Mart 2019 itibariyle Kafe-Restaurant park projesi amaçlı uçak yerleştirilmiş, yaklaşık 1,5 milyonluk yatırım yapılarak uçak sahaya oturtturulmuş, montajı yapılmış. 31 Mart sonrası yeni dönemde bu projeden vazgeçilerek sözde bilişim merkezi yapılacağı söyleniyor. 1,5 yıldır proje kaderine terkedilmiş halk hizmetten yoksun bırakılmıştır.

3- Şekerpınar Sosyal Tesisi : Yaklaşık 10-15 milyonluk bir yatırım; 31 Mart itibariyle %95’i bitmiş durumda; ihale şartnamesinin %5-10’luk kısmına sözde uyulmadığından, 1,5 yıldır teslim alınmamış. Sosyal Tesis kaderine terk edilmiş bir türlü yurttaşların hizmetine sunulamamıştır. 4 – Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezi altındaki 6-7 dükkan; 1,5 yıldır kaderine terk edilmiş, kiraya verilememiş, her tarafı akmış, dökülmüş, yine yaklaşık 100 milyonluk yatırımın %15-20’si hizmete sunulamamış, rantabil kullanılamıyor.

5 – Çayırova Kent Meydanı; 2019 yılı sonu itibariyle yaklaşık 100-120 milyonluk proje idi. 2019 yılı sonu itibariyle bitmesi gerekirken; sadece kamulaştırmaların %95’i yapılmış, 200.000 TL’ye yakın proje bedeli ödenmiş. 31 Mart 2019 sonrası seçilen yine AKP’li yeni Başkan tarafından proje iptal edilmiş, 200.000 TL proje bedeli heba edilmiş, yeniden proje çizimi yaptırılmıştır. Bir önceki dönem seçim vaatlerinde; 5 yıllık stratejik planda 2019 yılı sonunda bitmesi gereken proje temeli dahi bugüne kadar atılamamıştır.

 6 – Çayırova Devlet Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında ödeneği çıkarılıp, temeli atılması gerekirken, yaklaşık 250 yataklı hastane; yeni dönemde; Şekerpınar’da olan hastane yeri değiştirilmiş olup, Atatürk Mah. Çiçekciler Mevkiine getirilmiştir. Daha önceki projenin imar tadilatı yapılmış; ihaleye hazır hale getirilmiş, ancak Çayırova’nın merkezine uzak olduğundan, olumlu bir adım atılarak halkın daha kolay ulaşacağı mevkii de arsa teminine gidilmiştir. CHP meclis grubumuzca da gerek ilçede, gerekse Büyükşehir Meclisinde gerekli olumlu desteği sunduk. Ancak 2017’de temeli atılacak hastanenin, 2020 yılı haziranında sadece tabelası dikilmiştir. Ortada ne yatırım programı, ne bir proje var. Sadece yer temini yapılmıştır”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Soyluçiçek o raporu açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bölge Haber - Yeni Nesil Objektif Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!