Gebzeli Gazetecilere Önemli Görevler « Bölge Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 14:02

Gebzeli Gazetecilere Önemli Görevler

Gebzeli Gazetecilere Önemli Görevler
Son Güncelleme :

25 Ekim 2021 - 14:01

46 views

TGF’de Yılmaz Karaca güven tazeledi
Gebzeli gazetecilere önemli görevler

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Genel Kurulu Antalya Alanya’da gerçekleştirildi. Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın tek listeyle katıldığı ve yeniden başkanlığa seçildiği 10. Olağan Genel Kurula Gebzeli gazeteciler Levent Altun, Ahmet Oğuz, Mesut Işık, İsa Turhan ve Caner Pesen delege olarak katıldı ve önemli görevler aldı. Geçen dönem Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Levent Altun, yeni dönemde de seçildi. Ahmet Oğuz Yüksek İstişare Kurulu’na, İsa Turhan Denetim Kurulu Yedek üyeliğine ve Mesut Işık da Yüksek İstişare Kurulu yedek üyeliğine seçildiler.
Karaca: Güç birliği ile her geçen gün büyüyoruz
Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca son dönemde yerel basının bitirilmesinin hedeflendiğini ve yerel gazete sayısının 1850’den 900’lere indiğini belirtti. Yerel gazete çalışanlarının büyük bölümünün asgari ücret bile alamadığı bir ortamın yaratıldığını belirterek bu gidişe dur demek için her türlü mücadeleyi verdiklerini ifade eden Karaca 3 yıllık faaliyet dönemini anlatırken özellikle son bir kaç ay içinde 45 ili gezdiğini ve bu gezilerde gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini söyledi. Karaca, sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirtirken” TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok” dedi.

İşte TGF’nin yeni yönetimi

Yılmaz Karaca’nın başkanlığında oluşan TGF Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:
Cafer Esendemir (Adana), Bayram Ekici (Nevşehir), Levent Altun (Gebze), Semra Şener ( Aydın), Sezai Matur (Sakarya), Cemal İncesoyluer (Tokat), Rüstem Kaya Tepe(Mersin), Derya Akbıyık (Zonguldak), İbrahim Akkaya(Antalya), Necmi Işıksal(Tekirdağ), Mehmet Mücahit Ceylan (Diyarbakır), Süleyman Akbulut(Muğla), Rasih Reşat (KKTC) , İlker Ülker (Çanakkale), Mehmet Aydın (Malatya) ve Ercihan Çakmak (Kırıkkale).

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x