Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 17:49

Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur

Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur
Son Güncelleme :

23 Aralık 2021 - 1:32

179 views

Gebze Ülkğ Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, eğitim ve kültür yuvası olduğunu yaptıkları çalışmalarla göstermeye devam ediyor. Bu anlamda 25.12.2021 Cumartesi günü Saat 15:00-16:00 arasında Gebze Belediye Kültür Merkezi Kardelen Salonunda Psikolog Egi Akyürek Akyıldız’ ın katılımıyla bir konferans düzenleyecek.
Bu anlamda bir açıklama yapan Gebze Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Çoban;

Ülkü Ocakları; Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır. Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için de yol göstericilerin, aydınların ve liderlerin milli düşüncelere yönelik politika ve gayeleri olmalıdır. Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlayacak oluşumları ve yapılanmaları kurmalıdırlar. Ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli ülküler ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür.

Türk gençliğinin milli ülküleri benimsemesini sağlayan ve Türk milletini maziden atiye götüren oluşumlar her daim varolmuştur. Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için her devirde teşkilatlar kurulmuş ve eğitimler verilmiştir. Türk tarihinin son yüzyılında Türk milliyetçiliği fikrinin önder isimleri tarihten bu yana gelen milli şuurun yeniden canlanması amacıyla farklı yapılanmalara ve dernekleşme faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Bu yapılanmaların önder isimleri kurulan cumhuriyete fikir babalığı yaparak cumhuriyetin kurucu unsuru olan Türk milliyetçiliği fikriyatını yüceltmeye çalışmışlardır. Cumartesi günü vereceğimiz konferansla da her zaman olduğu gibi eğitim ve kültür yuvası olmaya devam edeceğiz. Tüm halkımız davetlidir ” dedi.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments