Çakmak, izin istedi…. « Bölge Haber Gazetesi

7 Temmuz 2022 - 11:41

Çakmak, izin istedi….

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, cuma namazlarının yeniden kılınabilmesi için gerekli önlemlerin alınarak eda edilebilecek hale getirilmesini arzuladığını ifade etti. Çakmak, sosyal medyadaki hesabından şu paylaşımda bulunda : “CUMA NAMAZI HAKKINDA
Değerli Arkadaşlarım Merhaba.
Bildiğiniz üzere başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin kıymetli yöneticileri için her daim hayır duacıyım. Ülkemiz, milletimiz ve hatta Dünya için son derece gerekli, faydalı, hayırlı ve önemli hizmetleri ardı ardınca gerçekleştirmekteler. Allah (cc) güçlerine güç katsın. Kararlarında isabet, çalışmalarında üstün muvaffakiyyetler versin inş.
İnanıyorum ki aziz milletimizin ekseriyeti de her daim duacıdırlar.
Bilhassa bu salgın hastalık dolayısıyla ortaya konulan emek, çaba ve çalışmalarda elde edilen başarı tüm dünyanın takdirini kazanmış durumdadır.
Bu arada camilerimizin Cuma Namazı için kapalı olduğu mâlum. Salgın hastalık nedeniyle alınmış bu karar, tabi ki son derece doğrudur ve herkes bu karara riayet etmektedir. Fakat Cuma Namazına izin verilmesi konusunun geldiğimiz aşamada yeniden değerlendirilmesini önemsiyorum. Çok sıkı kurallar belirlenerek camilerde (veya cami bahçelerinde) kılınabilmesi için izin verilmelidir. ‘Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gönderilecek kısa bir hutbe ve iki rekatlık farz’ ile 10 dakika sürmeyecek bir şekilde Cuma Namazı neden kılınmasın? Akradyo ve Server Yayın grubunun önerisinin ciddiyetle değerlendirilmesini ben de talep ediyorum. Siz kıymetli arkadaşlarımdan da konunun, sosyal medyada paylaşılmasını rica ediyorum. Selam ve saygılarımla..”.

01 Mayıs 2020 - 1:05

36 views

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, cuma namazlarının yeniden kılınabilmesi için gerekli önlemlerin alınarak eda edilebilecek hale getirilmesini arzuladığını ifade etti. Çakmak, sosyal medyadaki hesabından şu paylaşımda bulunda : “CUMA NAMAZI HAKKINDADeğerli Arkadaşlarım Merhaba.Bildiğiniz üzere başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin kıymetli yöneticileri için her daim hayır duacıyım. Ülkemiz, milletimiz ve hatta Dünya için son […]

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments