Bayındırlık TOKİ konutlarının ihtiyaçlarına cevap vereceğiz « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 02:26

Bayındırlık TOKİ konutlarının ihtiyaçlarına cevap vereceğiz

Bayındırlık TOKİ konutlarının ihtiyaçlarına cevap vereceğiz
Son Güncelleme :

11 Ocak 2022 - 13:52

105 views

Bayındırlık TOKİ konutlarında inceleme gerçekleştiren Başkan Büyükakın, canlandıracak bir düzenleme yapacaklarını ifade eden Başkan Büyükakın, “Mahallemizin ve Bayındırlık TOKİ Konutlarının kültür merkezi, taziye evi ve oyun alanı gibi ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalara imza atacağız.” dedi.

Başkan Büyükakın, “Bayındırlık TOKİ konutlarının ihtiyaçlarına cevap vereceğiz”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, İzmit Ayazma Mahallesinde yaşayan vatandaşların ve esnafların taleplerine dönük atılması gereken adımlar için bölgede bir inceleme gerçekleştirdi. 17 Ağustos Bulvarını güzelleştirecek ve iş merkezi bölgesini canlandıracak bir düzenleme yapacaklarını ifade eden Başkan Büyükakın, “Mahallemizin ve Bayındırlık TOKİ Konutlarının kültür merkezi, taziye evi ve oyun alanı gibi ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalara imza atacağız. Burada 32 dönümlük bir alanda ise çok güzel bir park ve yeşil alanlar üreteceğiz.” açıklamasını yaptı.

“EVLATLARIMIZIN MUTLU BÜYÜMESİ İÇİN”

İş Merkezinde ki esnaflara hayırlı işler dileyen ve sıcak sohbetler gerçekleştiren Başkan Büyükakın, TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlarla da bir araya geldi. Özellikle konutlarda yaşayan kadınların sosyal donatıların attırılması ve çocukların daha mutlu olabileceği alanların oluşturulması taleplerine dönük olarak gereken her türlü hizmeti burada hayata geçireceğiz diyen Başkan Büyükakın, “Evlatlarımızın mutlu büyümesi için Kocaeli’nin her noktasında attığımızın adımların aynısını burada da atacağız. Hedefimiz, şehrimize, ülkemize, medeniyetimize ve tüm insanlığa katkı sunacak güzel nesiller yetiştirmektir. Bunun için onların sosyal hayatına dönük atılması gereken pozitif adımları atmak bizleri de son derece mutlu ediyor” ifadelerini sarf etti.

“TOKİ SİTE YÖNETİMİMİZ VE İLGİLİ TEKNİK ARKADAŞLARIMIZ BİR ARAYA GELECEKLER”

İncelemeler sonrası yaptı açıklamada, bir dijital çağda yaşadıklarını, çocukların ve gençlerin her şeye rağmen sosyal çevreyle ilgili donatı alanların imar edilmesinin önemine vurgu yapan Başkan Büyükakın, “TOKİ konutlarımızda yaşayan hemşerilerimizin bizlerden talepleri oldu.  Arkadaşlarımız burada güzel bir çalışma yapacaklar. TOKİ Site yönetimimiz ve ilgili teknik arkadaşlarımız bir araya gelecekler. İhtiyaçları önem sırasına göre belirleyecek ve adımlarımızı ona göre atacağız. Biz belediyecilikte aslında yeni bir dil yazıyoruz. Gönülden gönüle konuşuyor, on yıllara sirayet eden belediyecilik kültürüyle halkımızın yanında oluyoruz. Çok şükür Kocaelili hemşerilerimiz biliyor ki, Büyükşehir Belediyesi kentin her yerinde ve bizimle gönül gönüle. Gerek projeleriyle gerekse gönüllere dokunan, yuvalara sağlık ve sosyal hizmetleriyle katkı sunan bir Büyükşehir Belediyesi var. Bu güvene layık olabilmek için dün nasıl milletimizle yakından ilgileniyorsak aynı ilk günkü aşkla ilgilenmeye ve çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYOR, YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Cenan Turan, Fen İşleri Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya, Muhtarlık Dairesi Başkanı Numan Balaban, Ulaşım Dairesi Başkanı Ahmet Çelebi ve diğer teknik personellerin hazır bulunduğu incelemelerde, TOKİ Bayındırlık Konutlarında oturan kadınları da özel olarak dinleyen Başkan Büyükakın, “Biz her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Biz üzerimize düşeni yapıyor, yapmaya devam edeceğiz. Bu noktada sizlerin fikirleri ve talepleri de bize yol gösterecek. Siz bu konutlarda ve bu çevrede yaşıyorsunuz. Sizlerin düşünceleri çok ama çok önemlidir. Arkadaşlarımız bu bölgeye gerçekleştirilecek projelerde gerek site yönetimimiz gerekse sizlerin de önerilerini dinleyecekler” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x