Başkan Şayir, halk otobüslerini denetledi « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 15:51

Başkan Şayir, halk otobüslerini denetledi

Başkan Şayir, halk otobüslerini denetledi
Son Güncelleme :

01 Şubat 2022 - 10:40

94 views

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, son dönemde artan ‘özel halk otobüsleri saatlere uymuyor’ şikayetleri üzerine, sabahın erken saatlerinde ilçe genelinde denetleme yaptı.

Belediye Başkanı Hamza Şayir, Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile birlikte ilçede taşımacılık yapan özel halk otobüslerini denetledi. Gelen şikayetler üzerine yapılan denetimler de vatandaşların daha güvenlikli ve konforlu yolculuk yapması sağlandı. Dilovası Belediyesi Emir ve Yasakları Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 118. maddesi kapsamında, araçların temizliği, şoförlerin kılık kıyafeti ve görünümü, klimaların çalışıp çalışmadığı, ayakta yolcu bulunup bulunmadığı ve pandemi kurallarına uyulup uyulmadığı yönünden kontrolleri yapıldı.

GÜVENLİK KADAR SAĞLIK VE KONFORU DA ÖNEMSİYORUZ

Sabah erken saatte sokağa çıkarak çalışan özel halk otobüslerini denetleyen Başkan Şayir, “Minibüs taşımacıları ve sürücüler, bir kamu hizmeti olan toplu taşımacılık faaliyetini, ilgili kanunlara uygun şekilde, saatlerinde ve vatandaşların sağlığı ile can güvenliğini de temin ederek yapmak zorundadırlar. Ancak son dönemde belediyemize gelen ciddi şikayetler üzerine zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerle denetim yapmak istedik. Halkımızın güvenlikli bir biçimde yolculuk yapması kadar sağlıklı bir şekilde seyahat etmeleri ve konforunu da önemsiyoruz. Ayrıca seyahat eden vatandaşlarımızı da dinleyerek sorunların çözümü noktasında şoför arkadaşlara gerekli uyarıları yaptık. Vatandaşlarımızdan yaşadıkları şikayetleri 153 nolu numarayı ve zabıta müdürlüğümüzü arayarak bildirmelerini istiyoruz” dedi.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments