Türk Sağlık Sen’den Fatih Devlet’e ziyaret

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Zekice Değişim

TÜRK SAĞLIK SEN HEYETİ BAŞHEKİM NALBANT’I ZİYARET ETTİ.

Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve Heyeti Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant’ı makamında ziyaret etti.

Çeker ve Heyeti Başhekim Nalbant’ı Makamında Ziyaret Etti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gebze İlçe Temsilcisi Kadriye Levent, Gebze fatih Devlet Hastanesi İş Yeri Temsilcisi Yasemin Altay  ile birlikte Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başhekim Yardımları Uzm. Dr. İlyas Sarı, Uzm. Dr. Hüseyin Yavuz Erdoğan, Uzm. Dr. Esen Aydemir de hazır bulundu. Sağlık sektöründeki güncel sorunlar ile kurumda görev yapan çalışanların sorunlarının konuşulduğu ziyaretten her iki taraf da memnun kaldı. Başkan Çeker kurum çalışanlarının, sorunlarının çözümünde hassasiyet beklediklerini ifade etti.  Ziyaret için Başhekim Nalbant, Başkan Çeker ve heyetine teşekkür etti. 

Adalet Tüm Personele Eşit Dağıtılmalı

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker; “ Kurum çalışanları çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunları sendikaya intikal ettirmiştirler.  Çalışanları temsilen sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde tarafımıza iletilen konuları resmi yazı ile kurum evrak kayıt birimine teslim ettik.  On altı başlık altında toplanmış sorunlar heyet huzurunda tek tek mütalaa edildi. Başhekime iletmiş olduğumuz konuların araştırılmasını usulsüzlüğe sebebiyet veren sorumlular hakkında idari ve cezai işlem tesis edilmesini, çalışma barışının sağlanarak personelin huzurlu  bir ortamda çalışmasının sağlanması, adaletin tüm personele eşit dağıtılmasını, adam kayırmacılığa son verilmesini, liyakat ve ehliyet sahibi kamu görevlilerine şans verildiği takdirde personelin kurumu sahipleneceğini için kurumun hizmet çıtasının yükseleceğini ifade ettik.

 “Usulsüzlüğe Göz Yumanlar Hakkında Hukuki İşlemlerin Başlatılması Bir Zorunluluk.

Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde diyalog ve uzlaşıdan yanayız. Amacımız üzüm yemek. Sağlık çalışanlarına karşı olan sorumluluklarımız kadar, Milletimize ve devletimize karşıda sorumluluklarımız var.  Sendika olarak Kamu İşvereni ile çalışanları asgari müşterek buluşturarak sorunların çözümüne katkı sunmaktır. Bu gün gerçekleştirdiğimiz ziyaret çalışanlar ve kamu işvereni adına faydalı olmuştur. Başhekim kendisine iletmiş olduğumuz konuları araştıracağını ve gereğini yapacağını ifade etmiştir. Sorunlara karşı duyarlı yaklaşımından ve nezaketinden dolayı heyetim adına sayın başhekime teşekkür ederim.

Hizmet Üretmeden Devletin Sırtından Geçinenler İçin Hukuki Mücadelemizi Sürdüreceğiz

İdareye iletmiş olduğumuz sorunların oluşmasına sebebiyet veren usulsüzlüğe göz yumanlar hakkında hukuki işlemlerin başlatılması bir zorunluluk ve bunun bir kul hakkı olduğunu ifade ettik. Kamudaki usulsüzlüklere, adam kayırmacaya, bazı kişilerin kurumlarda korunup kollanması adına kadro ve ünvanlı dışında anlamsız işlerde görevlendirilmesine, hizmet üretmeden devletin sırtından geçinenler için hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz.  Sendika olarak konunun takipçisi olacağız. “ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Sağlık Sen’den Fatih Devlet’e ziyaret

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bölge Haber - Yeni Nesil Objektif Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!