Türkiye rekoru « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 02:15

Türkiye rekoru

Türkiye rekoru
Son Güncelleme :

28 Aralık 2021 - 16:35

97 views

Marmara Koleji öğrencileri, Türkiye rekoru kırarak çok sayıda madalyanın sahibi oldu.

Kocaeli Marmara Koleji son haftalarda düzenlenen yüzme yarışlarında dikkat çekici başarılar elde etti. Lise öğrencilerinden Kuzey Tunçelli, Türkiye rekoru kırarak 14 yaşta “En İyi Erkek Sporcu” ödülünü aldı. Kocaeli Marmara Koleji ayrıca Okul Sporları Yüzme Müsabakaları Kocaeli Şampiyonası’ndan da birçok derece ve madalyayla döndü.

Öğrencilerinin okul yaşamı boyunca bir müzik enstrümanı çalmayı öğreten, mutlaka bir spor dalını aktif olarak yapmasını sağlayan ve akıcı bir şekilde yabancı dili konuşmasını önemseyen Kocaeli Marmara Koleji yüzme konusundaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Lise öğrencilerinden Kuzey Tunçelli, Türkiye Turkcell Kısa Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda 14 Yaş 1500 metre serbest yüzmede Türkiye rekoru kırdı. Kuzey Tunçelli bu şampiyonada aynı zamanda “En İyi Erkek Sporcu” seçildi.

3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandılar.

Kocaeli Marmara Koleji öğrencileri katıldıkları Okul Sporları Yüzme Müsabakaları Kocaeli Şampiyonası’nda 400 m serbest stilde Kuzey Tunçelli 1., 100 m serbest stilde Kuzey Tunçelli 3., Yiğit Bayrak 4., 200 m kelebek stilde Yiğit Bayrak 1., 200 m serbest stilde Kuzey Tunçelli 1. Yiğit Bayrak 2. oldu. Toplam 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak yarı finallere girmeye hak kazandı.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x