Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası Gerçekleştirildi « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 16:20

Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası Gerçekleştirildi

Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

20 Mart 2022 - 9:03

64 views


18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Geleneksel Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası Gerçekleştirildi

Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Geleneksel Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası 50. Yıl Spor Salonu’nda sporcu, antrenör, aileler, spor kulüplerinin temsilcileri ve protokolün geniş katılımıyla gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan şampiyona, İzmit Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi 7. Sınıf öğrencisi hafız Muhammed Furkan YILMAZ tarafından okunan kuran-ı kerim tilaveti ile devam etti. Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü okçuluk antrenörü sayın Beytullah YOLDAŞ tarafından yapılan seslendirme ile gösteri atışı sunumu yapılarak şampiyonada müsabakalara başlandı. Müsabakalar Geleneksel Yay Genç Erkekler ve Bayanlar (2005-2006) 18 metre, Geleneksel Yay Yıldız Erkekler ve Bayanlar (2007-2008) 18 metre, Geleneksel Yay Minik Erkekler ve Bayanlar (2009-2010) 18 metre, Geleneksel Yay Minik Erkekler ve Bayanlar (2011-2012) 18 metre, Geleneksel Yay Minik Erkekler ve Bayanlar (2013-2014) 12 metre kategorilerinde yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Merkezi’nden sayın Bekir ERGÜL’ün sunuculuğunda düzenlendi. Şampiyonaya, İzmit Kaymakamı sayın Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili sayın Yaşar ÇAKMAK, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı sayın Ziyaülhak SARIGÜL, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü sayın Mert TEPEKIRAN, Derince Gençlik ve Spor İlçe Müdürü sayın Yusuf YÜKSEL, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı sayın Şemsettin YILDIRIM, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Genel Koordinatörü sayın Bekir KÖKSAL, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Sekreteri sayın Durmuş İMAT, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Eğitimi Şube Müdürü sayın Cumhur KADIOĞLU, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü sayın Fatih DİZDAR, Önder Genel Başkan Yardımcısı sayın Sabahattin YAMAK, Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı sayın Resul TEMEL, Akçakoca Akıncı Ocağı Geleneksel Okçuluk Kulübü Başkanı sayın Bahattin BUKSU, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı sayın Ali KÜÇÜKKESKİN katıldılar. Şampiyonada dereceye giren sporculara protokol üyeleri hediyeleri takdim ettiler.   Şampiyonada Okçubaba, dereceye giren sporculardan birincilere yay çantası, üçüncülere ise tirkeş ödülünün sponsorluğunu üstlenirken, SVS okçuluk ise dereceye giren sporculardan ikincilere ok ödülünün sponsorluğunu üstlendi. Ayrıca İzmit Kaymakamı sayın Yusuf Ziya ÇELİKKAYA dereceye giren tüm sporculara 6 adetten oluşan ok takımı hediye etti. Ödül töreninden sonra tüm sporcu, antrenör, kulüp temsilcileri ve protokolle hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında program sona erdi. Dereceye giren sporcuların listesi ise şöyle; 

Geleneksel Yay Genç Erkekler Kategorisi  (2005-2006) 18 metre

1. Hakan Polat KALAYCIOĞLU – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. Ahmet TÜRKYILMAZ – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Emir Ertuğrul YILDIZ – Akçakoca Akıncı Ocağı Geleneksel Okçuluk Kulübü 

Geleneksel Yay Genç Bayanlar Kategorisi  (2005-2006) 18 metre

1. Ebrar Çisil KARAKUZU – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

2. Beril Berre KARTAL – Nesli Cedid Oğuzlar Spor Kulübü

3. Reyhan GÜVEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü 

Geleneksel Yay Yıldızlar Erkek Kategorisi  (2007-2008) 18 metre

1. Muhammed Talha YOLCU – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. İbrahim Ethem LAFCI – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Ahmet HALİLOĞLU – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

 Geleneksel Yay Yıldızlar Bayan Kategorisi  (2007-2008) 18 metre

1. Meryem Bengüsu KAYTAZ  – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

2. Sena BİLGİÇ – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Kevser YILDIRIM – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 

Geleneksel Yay Minikler Erkek Kategorisi  (2009-2010) 18 metre

1. Esat Kaan YAĞCI – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü

2. Hüseyin ABDİOĞLU – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Emre ZAFER – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 

Geleneksel Yay Minikler Bayan Kategorisi  (2009-2010) 18 metre

1. Zeynep Hazal SEVİNÇ – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. Fatma Zümra KARADENİZ  – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Ceren TEKEL – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 

Geleneksel Yay Minikler Erkek Kategorisi  (2011-2012) 18 metre

1. Muhammet Samet YAMAN – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. İbrahim KURTER – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Burak Aras KÖYMEN – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

 Geleneksel Yay Minikler Bayan Kategorisi  (2011-2012) 18 metre

1. Sare DURAL – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. Berra Sena BEKER – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Sümeyye GÜLŞEN – Nesli Cedid Oğuzlar Spor Kulübü 

Geleneksel Yay Minikler Erkek Kategorisi  (2013-2014) 12 metre

1. Yusuf Emir YAMAN – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. Yiğit Hamza TAŞ – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Mete KORKMAZ – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 

Geleneksel Yay Minikler Bayan Kategorisi  (2013-2014) 12 metre

1. Belçin GÜNGÖR- Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

2. Ayşen Sare GAYIN  Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü

3. Elif Su YÜCE – Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments