Tepkiler çığ gibi artıyor « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 18:40

Tepkiler çığ gibi artıyor

Tepkiler çığ gibi artıyor
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2019 - 19:56

Emine Bulut cinayeti kadınları sokağa döktü  

 

Kırıkkale’de  eşi tarafından vahşice katledilen Emine Bulut’u Gebzeli kadınlar bir araya gelerek andı. Kadın cinayetlerine tepki gösteren topluluk, “Ölmek istemiyoruz!” diye haykırdı.

Gebze Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen programa; CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile ilçe yöneticileri, ADD Derneği Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın, ÇYDD Şube Başkanı Nurcan Çınar, Eğitim-Sen Gebze Şube Sekreteri Eylem Bahadır, Eğitim-Sen Gebze Şube Kadın Sekreteri Ayla Aktürk ve çok sayıda Gebzeli katıldı. Programda ilk olarak Eğitim-Sen Gebze Şube Sekreteri Eylem Bahadır açılış konuşması yaptı. Bahadır’ın ardından Eğitim-Sen Gebze Şube Kadın Sekreteri Ayla Aktürk açıklama yaptı. Aktürk açıklamasında, “18 Ağustos Pazar günü çocuğunun gözleri önünde boşandığı eşi Fedai Baran tarafından defalarca bıçaklanarak katledilen Emine Bulut’un son sözleri, “Ölmek istemiyorum” oldu. Emine Bulut’un haykırışı hepimizin haykırışıdır. Ölmek istemiyoruz. 22 Ağustos Perşembe günü Konya’da 3 çocuk annesi Tuba Erkol, evden uzaklaştırma kararı aldırdığı kocası tarafından çocuklarını gözleri önünde 20 bıçak darbesiyle katledildi.

 KADINLAR TEPKİLİ

Emine ve Tuba’nın yaşadığı dram bizi perişan etmişken, iki gün önce Gaziantep’ten benzer bir haber yüreğimizi yaktı. Yeni doğum yapan 28 yaşındaki Güldane, hastane yatağında boşanmak üzere olduğu kocası tarafından dövülüp, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı ve yoğun bakıma alındı. Türkiye’de son 3 yılda 932 kadın, 2019 yılının ilk 6 ayında ise 215 kadın katledildi. Çocuğunun gözleri önünde yaşamak istediğini haykırarak, eski eşi Fedai Baran tarafından katledilen Emine Bulut ile bu rakam ne yazık ki 216 oldu. Biz kadınların farkında olduğu bir başka gerçek ise kadın cinayetlerinin münferit değil, politik olduğudur. Bu rakamların son 15 yılda yüzde 428 gibi rekor bir seviyede artmasının pek çok sebebi var. ” ifadelerine yer verdi. Açıklamadan sonra topluluk sessizce dağıldı

BENZER HABERLER