Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli-2 Şubesi Kuruldu « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 07:31

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli-2 Şubesi Kuruldu

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli-2 Şubesi Kuruldu
Son Güncelleme :

17 Nisan 2022 - 10:42

48 views

Kısa ismi ÖĞ-DER olan Şuurlu Öğretmenler Derneği, 2005 yılında rahmetli Profesör Doktor Necmettin Erbakan’ın tavsiyeleri ile Ankara’da kurulmuştur. Tüm illerde şubeleri olan ÖĞ-DER, son olarak Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerini de kapsayarak ÖĞ-DER Kocaeli-2 Şubesi olarak açıldı.

Talim, terbiye ve eğitim, ülke olarak ihmal edilemez, vazgeçilmez bir meselemizdir. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” inancı Hakkı üstün tutan bu milletin en önemli medeniyet değerlerindendir.

Bu görev “Önce ahlâk ve maneviyat” anlayışıyla yapıldığı zaman anlamlı olacaktır.

Talim ve terbiyenin gayesi, iyi ve faydalı insan yetiştirmektir. İyi ve faydalı insan olmak ise herkesin iyiliğini ve saadetini istemekle mümkündür. Bu düşünce bizim ülkemizde milli şuur olarak ifade edilebilir. Bu anlayışın tüm ülke sathında ve her yaştaki insanımızda doğru anlaşılmasını ve yerleşmesini sağlamada en büyük sorumluluk eğitimcilerindir.

Bu hedefler doğrultusunda kurulan Şuurlu Öğretmenler Derneği, Kocaeli’de ikinci şubesini açarak Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize olmak üzere tüm eğitim camiasına katkı sağlamak derdindedir.

ÖĞ-DER Kocaeli-2 Derneği’nin kurucu başkanlığına Öğretmen Muzaffer ÇETİN seçilmiş, kurucu üyeler olarak da Cihan GÜNDÜZ, Halef BEYAZ, Seyfi Dibektaş’tan oluşan kurucular kurulu hem resmi açılışı duyurmak hem de ilk faaliyet olarak üyeleriyle iftar programında buluştular.

İftar programında kısa bir konuşma yapan ÖĞ-DER Kocaeli-2 nolu şube Kurucu Başkanı Muzaffer Çetin, “Kocaeli’mizin batı yakası diye adlandırılan Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerimizi içine alan ÖĞ-DER Kocaeli-2 olarak ‘Önce ahlâk ve maneviyat’ ilkelerimize bağlı, milli şuur anlayışı ile insanları ötekileştirmeden, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimize katkı sağlamak için çalışma gayreti içinde olacağız. Kocaeli-2 Şuurlu Öğretmenler Derneği Şubesi bölgemize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

İftar programına ÖĞ-DER Kocaeli-1 Şube Başkanı Serkan KOCAKIR da katılarak, yeni açılan şubemizin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli-2 şubesi 6 ay içinde olağan kongresini yapmak için çalışmalarına başladı.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments