Sedanur’un ailesini unutmadılar « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 22:42

Sedanur’un ailesini unutmadılar

Sedanur’un ailesini unutmadılar
Son Güncelleme :

17 Aralık 2018 - 0:09

Darıca Karslılar Derneği’nden Sedanur’un ailesine yardım

 

Geçtiğimiz aylarda Kars’ta yaşadığı köyde önce kaybolan daha sonra da ölü olarak bulunan 7 yaşındaki Sedanur’un ailesini Darıca Karslılar Derneğİ unutmadı.

 

Darıca Karslılar Dernek Başkanı Ali Şen ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen geceye iş, siyaset ve STK cemiyetinden yüzlerce kişi katıldı. Gecenin en önemli konukları ise geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda hayatını kaybeden ve tüm Ülkeyi yasa boğan Minik Sedanur’un ailesi oldu.

DERNEK BAŞKANI ŞEN TEŞEKKÜR ETTİ

Çiler Boylu’nun sunumu ile gerçekleşen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri kongre ile yeni yönetimini oluşturan Darıca Karslılar Derneği’nin tüm yönetiminin tek tek davetlilere tanıtıldığı programın açılış konuşmasını ise Dernek Başkanı Ali Şen yaptı. Tüm davetlilere teşekkürlerini sunan ve gecenin anlamına dair kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Şen’in ardından ise Derneğin Genel Sekreteri Adnan İşçi faaliyet raporlarını katılımcılarla paylaştı.Faaliyet raporlarının okunmasının ardından ise gecenin onur konukları olan Minik Sedanur’un anne ve babası sahneye davet edildi. Güzel ailesinin sahneye çıkmasının ardından ise Dernek Başkanı Ali Şen ve Kars, Ardahan ve Iğdırlı İş Kadınlarından Ayten Süleymanoğlu, Ayşe Şiranün,  Ayşe İtergen Vural; İş Adamları Abdin öztürk, İsrafil kamacı, Öztekin Kaşukçi, Ertekin Akbulak, Melik Kızılkaya sahneye davet edilerek aileye çiçek takdimi yapıldı. Yoğun alkış alan bu sunumun ardından ise Güzel ailesi Darıca Karslılar Derneği’ne ve iş adamlarına teşekkürlerini sundular.

VEFA GECESİ

Gecede ayrıca eski dernek başkanlarına birer plaket takdim edildi. Önceki dönem dernek başkanlarının ardından ise geçmiş dönemlerde Darıca Karslılar Derneği’nde görev yapmış bir çok isime de özel birer plaket takdim edildi. Yapılan plaket takdimlerinin ardından ise program davetliler için özel hazırlanan ikramlar eşliğinde devam etti.

 PROTOKOLDEN YOĞUN KATILIM

Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen geceye Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sıddık Ilgar, CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun, MHP Darıca Belediye Başkan Adayı Hasan Yeniay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Arif Aküzüm, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay,  MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, Darıca Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri Atilla Karademir, Habib Uluoğlu, AK Parti Körfez Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Irak ve STK Başkanları katıldı.

Çeşitli ikramlar eşliğinde devam eden programda yerel sanatçılardan Yavuz Aydemir, İbrahim Keskin, Nuray Çalık, Aşık Nejdet Kuyumcu – Aşık Taner Öztürkoğlu ve Mehmet Akbulut sahne alarak yöresel türkülerle geceye ayrı bir renk kattı. Ümit ÜLKER

BENZER HABERLER