Protokol imzalandı « Bölge Haber Gazetesi

17 Mayıs 2022 - 10:24

Protokol imzalandı

Protokol imzalandı
Son Güncelleme :

18 Aralık 2021 - 15:33

89 views

Kocaeli Valiliği, İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Kocaeli Kent Konseyi Arasında Protokol İmzalandı

Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Kent Konseyi arasında “Proje, Faaliyet ve Sosyal Etkinlik Düzenlenmesine Dair İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından yürütülen Geleceğe Güvenle Bakıyorum Projesi ile gençlerimiz için eğitim, sosyo ekonomik ve sosyo kültürel sebeplerle toplumla bütünleşmede sorunlar yaşayan gençlerin eğitim, mesleki gelişim, kültür, sanat, spor ve değerler eğitimi alanlarında faaliyetler düzenlenecektir. Ayrıca; dezavantajlı bölgelerde yaşayan ailelerin, çocuklarını sadece ekonomik yetersizlikler nedeniyle kurum bakımına vermesinin önüne geçmek amacıyla başlatılan SED hizmetinin etkinliğinin artırılması, ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturulması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli, verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amacıyla hayata geçirilen Okul Destek Projesi kapsamında, SED hizmetinden yararlanan çocuklar için akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemesi de planlanıyor.

İmza Töreninde işbirliği protokolü ile ilgili bilgi veren Başkan Ali Korkmaz, protokolün genel amacının, Kent Konseyi ve Kent Konseyine bağlı meclis ve çalışma gruplarının (Engelliler Meclisi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Emekli Meclisi) görev alanları kapsamında öğrenci ve yetişkinlere yönelik çeşitli faaliyetler düzenlenmesi olduğunu belirtti. Bununla birlikte okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitimin tüm eğitim kademelerinde eğitim gören, öğrencilerin okul dışı zamanlarını kaliteli, verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla eğitsel, kültürel, sanatsal, sportif, proje çalışmaları ve gezilere de destek olunacağını kaydeden Başkan Korkmaz, öğrencilere ve eğitime her zaman koşulsuz olarak destek vereceklerini ifade etti.  

Başkan Korkmaz, protokol faaliyetleri kapsamında, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş ya da örgün eğitim sisteminin herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademeden ayrılmış ya da bitirmiş bireylere; ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı halk eğitimi merkezleri aracılığı ile sosyal-kültürel ve mesleki-teknik kurslarında açılacağını belirtti ve bu yönde çalışmalara destek veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Akmanşen’e teşekkür ediyorum. “dedi.

Tören sonunda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Protokolün her iki kurumun da yararına olacağına inanıyorum. Bu vesile ile Kocaeli Kent Konseyi ile bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyduğumu belirtiyor, protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x