Özel  Eğitim Okulu’nda anlamlı açılış  « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:42

Özel  Eğitim Okulu’nda anlamlı açılış 

Özel  Eğitim Okulu’nda anlamlı açılış 
Son Güncelleme :

19 Şubat 2020 - 16:43

CNC Atölyesi açıldı (normal başlık)

Özel Eğitim Merkez okulunda öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve istihdamı sağlamak adına GTO ortaklığı ve Gebze Milli Eğitim Müdürlüğü sahipliğinde gerçekleştirilen “Üretimin Özel Lokomotifleri” tanıtılırken ayrıca CNC atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.  Gebze Özel Eğitim Merkez okulunda öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve istihdam sağlamak amacıyla Gebze Ticaret Odası ortaklığı ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sahipliğinde gerçekleştirilen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Hibe Programı kapsamında adına “Üretimin Özel Lokomotieri” projesi kapsamında Proje toplantısı ve CNC atölyesi açılışı protokolün ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilirken açılışa yoğun ilgi vardı.

ÇÖPOĞLU: “BİR BÜTÜNÜZ”

Programda bir konuşma yapan Marka genel sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “projeyi inceledik. Gerçekten örnek bir proje, bu proje veliler tarafından da benimsendi. Engelli ya da engelsiz bir bütünüz. Hepimiz engelli adayıyız. Bu öğrenciler nitelikli bireyler olacaktır. Bu proje onları hayata bağlamakla kalmayacak, hayatın ta içinde olmalarına izin verecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İnşallah böyle güzel projelerin devamı da gelir” şeklinde konuştu.

ÇİLER: “İMKANLARI GÖRDÜK”

Gebze Ticaret Odası Başkanın Nail Çiler de konuşmasında, “Öğrencilere, insanlara dokunmak, onlarla iletişim kurmak lazım. Buraya daha önce gelmiştik. İmkânları gördük inceledik. Harekete geçerek çocuklarımız için kolları sıvadık. O gün projeye karar verdik. Ne mutlu bize faydamız olduysa. Türkiye’de nüfusun yüzde yedisi engelli kardeşimiz. Aslında engelli olan onlar değil. Engeller beyinde. Sanayi bölgesiyiz. Ben oda olarak mesleki eğitime önem veriyoruz” dedi.

DOĞAN: “ÇAYIROVA’YA DA HİZMET EDİYOR”

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan konuşmasında şunları söyledi. “Tüm okulları her zaman geziyoruz. Sürekli okullarımızda inceleme yapıyoruz. Eksikleri kapatmaya çalışıyoruz. 3 özel eğitim okulumuz var. Sadece Gebze’ye değil Çayırova ya da hizmet etmekte. Hiçbir öğrencimizi geri çevirmedik. Eğitim toplum tamamının işi. Destek olan herkese teşekkür ediyorum. Eğitimin çok işlevi var. En önemlisi insan gibi insan yetiştirmek, fakirle dertlenen insan yetiştirmek” şeklinde konuştu.

BÜYÜKGÖZ “HERŞEYİN BAŞI MUTLULUK”

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı konuşmada her şeyin başının mutluluk olduğunun altını çizdi. Büyükgöz, “Birimiz mutsuzsak hepimiz mutsuzuz. Bilişim çağındayız. Nitelikli insan yetişmesi şart. Bugünkü çaba önemi fazla ve bunun bir parçası. Vasıflı eleman yetişmesi gerekiyorsa bunu kabul edip buna yönelik çalışmalıyız. Tarihimizden kopmadan çalışmalıyız, yarınlara taşımalıyız. Biz gençleri nasıl yetiştirirsek öyle yaşarlar.” sözlerini kullandı.

PROTOKOL KURDELEYİ KESTİ

Konuşmaların ardından “Üretimin Özel Lokomotieri” projesinin CNC atölyesinin açılışı protokolün katılımıyla kesilen kurdeleyle gerçekleştirildi. Açılış sonrasında ise davetlilere kokteyl ikramında bulunuldu.

BENZER HABERLER