Makaleleri NASA’da Yayınlanacak Öğrencilerden Vali Yavuz’a Ziyaret « Bölge Haber Gazetesi

4 Aralık 2021 - 14:05
SON DAKİKA

Makaleleri NASA’da Yayınlanacak Öğrencilerden Vali Yavuz’a Ziyaret

Makaleleri NASA’da Yayınlanacak Öğrencilerden Vali Yavuz’a Ziyaret
Son Güncelleme :

22 Eylül 2021 - 16:36

Türkiye genelinde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bir Günlük Bilim İnsanı” makale yarışmasında dereceye girerek NASA’nın web sitesinde makaleleri yayınlanmayı hak eden ilimiz öğrencileri Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in eşlik ettiği ziyarete, Gebze Yücel Boru Fen Lisesi öğrencisi Derya Karadeniz, Okul Müdürü İsmail Boğa, Müdür Yardımcısı Arif Dülger; Mehmet Akif Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Esma İclal Top ve Semanur Kılıç, Okul Müdürü Fatih Şenocak ve Danışman Öğretmen Fatma Tatlı Adal katıldılar. Ziyarette Vali Yavuz’a ilk olarak dereceye öğrencilerimizi tanıtan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer
Akmanşen daha sonra yarışmanın detayları ve içeriği hakkında bilgiler verdi.

Öğrenciler ile bir süre sohbet eden ve dereceye girmelerine hak kazandıkları makaleler hakkında bilgiler alan Vali Yavuz, öğrencilerimize başarılarından dolayı tebrik ederek tablet hediye etti. İlimizi ve bizi gururlandırdınız diyen Vali Yavuz, öğrencilerimizi ve öğretmenleri kutlayarak başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

BENZER HABERLER