Lösemili Seher için seferber oldular « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 19:35

Lösemili Seher için seferber oldular

Lösemili Seher için seferber oldular
Son Güncelleme :

18 Ocak 2020 - 13:53

42 views

Seher Akyürek  Bu yıl ilkokula başladı Ancak lösemi kanseri olduğu için hiç okula gidemedi. Öretmenleri okulu onun evine kadar getirdi. Tabi  karnesini de….

 

Darıca Servet Çambol İlkokulu’nun 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Seher Akyürek 4,5 yaşından beri lösemi tedavisi gördüğü için okuluna gidemedi. Geçtiğimiz dönem ilkoula yeni başlayan Seher okula gidemedi. Ancak öğretmenleri onu okulsuz bırakmadı. Evinden çıkamayan Seher’e bir dönem boyunca evine giden öğretmeni Esra Cebeci okuma yazma ve rakamları öğretti. Evine okula çeviren Esra Cebeci öğrtemen karne günü de minik Seher’in asla unutumayacağı bir sürpriz yaptı. Okul müdürü Okay Yıldırım ile birlikte minik Seher’in evine giden Esra Cebeci minik Seher’e karnesini teslim etti. Bu arada Diyarbakır’da kardeş okul projesi kapsamında eğitim gören bir ilkokulun öğrencileri de minik SEher’E anlamlı birer hediye gönderdi. Bu durum karşısnda çok duygulanan minik Seher öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Seher’İn öğretmeni  Cebeci “Seher 4,5 yaşında lösemi hastası olmuş. Ben de onunla bu sene dönem başında tanışma fırsatım oldu. 4.5 yaşından beri ailesi elinden gelen her şeyi yapıyor. Annesiyle birlikte. Bütün tedavilerini yaptırdılar. Şu an son aşamasındalar… İnşallah sene sonuna kadar Seher iyileşecek gelecek sene okuluna başayacak” şeklinde konuştu.

Okul müdürü Okay Yıldırım ise “Evde eğitim yapan Seher Akyürek kızımızın evde eğitimi yapan öğretmeniyle birlikte  ziyaretine gelerek hediyesini getirerek verdik. Bir dönem boyunca evde eğitim yapmaktadır. ………Kendisi lösemi hastası olduğu için bundan sonra da eğitimi evde devam edecektir. Tedavisi bitince okulumuza alacağız. ….. Karnesi de çok başarılı” diye konuştu.

Anne Akyürek ise “Evde eğitim yapan Seher Akyürek kızımızın evde eğitimi yapan öğretmeniyle birlikte  ziyaretine gelerek hediyesini getirerek verdik. Bir dönem boyunca evde eğitim yapmaktadır. ………Kendisi lösemi hastası olduğu için bundan sonra da eğitimi evde devam edecektir. Tedavisi bitince okulumuza alacağız. ….. Karnesi de çok başarılı”

sözleriyle teşekkür etti

HABER: Ümit ÜLKER

BENZER HABERLER