Kroman Çelik’de masallar projesi ilgi gördü « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 02:39

Kroman Çelik’de masallar projesi ilgi gördü

Kroman Çelik’de masallar projesi ilgi gördü
Son Güncelleme :

09 Aralık 2021 - 14:46

143 views

Kroman Çelik’de masallar projesi ilgi gördü

Gebze Kroman Çelik ilkokulu Etwinning kapsamında önemli çalışmalara imza atıyor.  Gönül hazinemizden masallar projesi kapsamında ünlü moderatör ve spiker Cüneyt Özdemir’in katılımı ile masal gecesi düzenlendi. 

Kroman Çelik İlkokulu öğretmenlerinden Zeynep Kocabaş projenin kurucusu, Müdür yardımcısı Neslihan Atar,2/B sınıf öğretmeni Meral Atilla,2/E sınıf öğretmeni Ferda Hazır ve 4/E sınıf öğretmeni Melike Taşkaya proje üyesi olarak görev aldı. Çeşitli illerden öğretmenlerin de yer aldığı Projede 3 de yabancı üye katıldı.

Proje ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:    Sözlü kültürümüzün en önemli mihenk taşlarından olan masallarımızla çocuklarımızın hayal dünyalarında keşfe çıkmalarını ,ufuklarını zenginleştirmeyi ve yaşamın anlamını bulmalarını istiyoruz.

Modern çağın günümüz çocuklarını Anadolu Masallarımızla eğlendirirken düşündürmeyi, özgüven kazanmalarını, değerler eğitimini yaşamayı, merak uyandırmayı,dil gelişimini,dinleme becerilerine katkı sağlamayı,kitap okumayı,kitap sevgisini aşılamayı,sorun çözücü yaklaşımlarla sorun çözmeyi ve kültürel mirasına sahip çıkan mutlu çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz

Bu amaçlar kapsamında 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık yaratmak için ünlü moderatör ve spiker Cüneyt Özdemir ile masal gecesi düzenledik. Proje kapsamında bulunan tüm öğrenciler zoom üzerinden yapılan bu etkinliğe katıldı. Cüneyt Özdemir in mükemmel diksiyonu ve yüksek iletişim kabiliyeti dikkat çekiciydi.

Öğrencilerin ilgi ile dinledikleri masalın sonunda Cüneyt bey onlara sorular sordu.

Cüneyt Özdemir , Çocukların dikkatine hayran kaldığını söyledi. Öte yandan Proje kurucusu  öğretmen

 Zeynep Kocabaş bu tür projelere devam edeceğini söyledi tarafından verildi.                                            

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x