Körfez Geçişi Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirildi « Bölge Haber Gazetesi

8 Aralık 2021 - 12:06
SON DAKİKA

Körfez Geçişi Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirildi

Körfez Geçişi Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

17 Ekim 2021 - 23:11

Körfez Geçişi” Bisiklet Etkinliği Gerçekleştirildi

AB İklim Diplomasisi Haftası çerçevesinde Kocaeli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen “Körfez Geçişi” bisiklet etkinliği Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) AB Bilgi Merkezince bu yıl 5’incisi düzenlenen “Körfez Geçişi” bisiklet etkinliği TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi girişinde başlatıldı.

Yoğun yağmur yağışına rağmen 200 kişinin katılım sağladığı etkinlikte; Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Abdul Rauf Ulusoy, İsmail Gültekin ve Ali Ada, KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Bisiklet Kulübü ile vatandaşlar katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, protokol üyeleri ve TÜBİTAK MAM kapısında toplanan 200 kişilik bisikletli grup, polis eskortu eşliğinde güvenlik önlemi alınan yaklaşık 20 kilometrelik şeritte pedal çevirerek Osmangazi Köprüsü’nden Yalova tarafına geçtiler.

BENZER HABERLER