Kocaelili Karslıları buluşturan gece  « Bölge Haber Gazetesi

21 Ocak 2022 - 10:33

Kocaelili Karslıları buluşturan gece 

Kocaelili Karslıları buluşturan gece 
Son Güncelleme :

25 Mart 2019 - 18:35

Kaz eti, çeçil peyniri, lavaşı hepsi burada 

Kocaeli Karslılar Derneği, geleneksel dayanışma gecesinde bir araya geldi. Programda Kars’a özgü kaz eti lezzeti sunuldu. Hemşeriler geleneksel yemeklere doydu

 

Kocaeli Karslılar Derneği Tanyıldız Restoran’da dayanışma gecesi gerçekleştirdi. Derneğin kurucu başkanı Ali Can Kazgan ev sahipliğinde gerçekleşen programa katılım yoğun oldu.  Geceye AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Milletvekili Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can ve Eşi Şengül Can, Cumhur İttifakı Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, Cumhur İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, Millet İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm derneğin yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Karslı hemşeri katıldı.

KARS’A ÖZGÜ YEMEKLER 
Yaklaşık 500 kişinin katılım gösterdiği gecede Kars’a özel kaz eti, lavaş, çeçil peynir ve yöresel lezzetler ikram edildi.  Öte yandan derneğin gelenek haline getirdiği Kars’ın simgesi olan Kars Kalesi tablosu açık artırma ile satışa sunuldu. Tablodan elde edilen gelirin bir kısmı Kars’ta kanser hastası olan bir hemşeriye bir kısmı, ise üniversitede okuyan öğrencilere burs imkanı sağlamak  üzere verildi.  Açık artırmayı iş insanı Mamikler İnşaat sahiplerinden Faruk Mamik satın aldı. Ardından açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Ali Can Kazgan, öncelikle geceye katılım sağlayan  herkese teşekkür etti. Kazgan şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli Karslılar Derneği olarak üstlenmiş olduğumuz misyon gereği milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak adına din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın sosyal ve kültürel çalışmalar yaparak, Kocaeli halkı ile iç içe olup yapmış olduğumuz çalışmalarla  farkındalık yaratarak  bu görevi hakkı ile yerine getirmeyi kendimize şiar edindik.  Sizlerin de gördüğü gibi yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda işin sonunda Allah’ın rızasını kazanmak adına hizmet etmekteyiz. Bugün yine burada bu güzel geceyi hayırlı bir sonuç ile bitirmek istiyoruz. Siz değerli dostlarımızın da gereken desteği ve hassasiyeti göstereceğinden hiç şüphem yok. Bundan sonra ki programlarımıza görüşmek dileğiyle”

BENZER HABERLER