KOCAELİ ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ’NÜN BAŞARILARI DEVAM EDİYOR « Bölge Haber Gazetesi

8 Aralık 2021 - 13:41
SON DAKİKA

KOCAELİ ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ’NÜN BAŞARILARI DEVAM EDİYOR

KOCAELİ ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ’NÜN BAŞARILARI DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

23 Eylül 2021 - 16:27

2015 yılında Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) bünyesinde kurulup Futbol, Taekwondo, Karate, Geleneksel Okçuluk, Bisiklet, Güreş başta olmak üzere 10 branşta 900 sporcusuyla faaliyet gösteren, Geleneksel Sporların tanıtımı ve yaygınlaştırılması için birçok proje uygulayan Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, yeni başarılar elde etmeye devam ediyor.

ÖNCÜ SPOR’DAN TAEKWONDODA MİLLİ BAŞARI   

26-27 Temmuz 2021 tarihlerinde Ankara’da yapılan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakalarında 33 kg Yıldız Bayanlar kategorisinde sporcumuz Beyzanur İNAL 4. olmuş ve 6. WT Başkanlık Kupası yarışmasında milli takım adına yarışma hakkı elde etmişti.  15-22 Eylül 2021 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 6. WT Başkanlık Kupası yarışmasında klübümüz sporcuları Hamza Talha MUTLU 53 kg Yıldız Erkekler, Mahbube Mehlika TOZLU 46 kg Genç Bayanlar ve Beyzanur İNAL 33 kg Yıldız Bayanlar kategorisinde milli takım adına mücadele ettiler. Sporcumuz Beyzanur iNAL 3. olarak bronz madalya kazanmış ve kulübümüzü ve milletimizi gururlandırmıştır. Sporcularımızı ve antrenörlerimiz Sümeyye EKŞİ ile Ercan ÇELİK’i tebrik ediyoruz. 

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUK BRANŞINDA GURUR VERİCİ BAŞARI     

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından 18-19 Eylül 2021 tarihinde Kayseri’de düzenlenen Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası, Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde iki gün süren şampiyona, final müsabakaları ile sona erdi. 160’dan fazla takımın mücadele ettiği zorlu müsabakalar sonucunda erkekler kategorisinde Kocaeli Öncü Geleneksel Okçuluk Takımımız Türkiye üçüncülüğü elde ederken kadınlar kategorisinde ise dördüncü oldu.

BENZER HABERLER