Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü Çalışmalara Devam Ediyor « Bölge Haber Gazetesi

6 Aralık 2021 - 02:40
SON DAKİKA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü Çalışmalara Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü Çalışmalara Devam Ediyor
Son Güncelleme :

22 Eylül 2021 - 13:23

PROGRAM KAPSAMINDA ÇALIŞMA
KBB İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılı yatırım programı kapsamında İzmit ilçesinin birçok yerleşim alanındaki altyapı eksiklerini gidermek ile küresel ısınma ve buna bağlı olarak oluşan iklim değişikliği sonucu meydana gelen sağanak yağışlardaki yüzey sularını toplamak için hazırladığı proje kapsamında içmesuyu, kanalizasyon ile yağmursuyu altyapısı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Boru hattı imalat çalışmaları yatırım programı çerçevesinde ilçenin birçok noktasında devam ediyor.

ASFALT SERİMİ
Altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların üstyapı çalışmaları da bir yandan  yapılıyor. Yüklenici firmalar tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında içmesuyu hattı tamamlanan İzmit Çayırköy Turan Güneş Caddesi’nde asfalt serim çalışmaları gerçekleştiriliyor. Altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra binder ve asfalt serimi ile asfalt yama çalışmaları yapılıyor.

KISA SÜRE İÇİNDE BİTECEK
Turan Güneş Caddesinde üstyapı çalışmaları, kısa bir süre içinde tamamlanacak. Çalışma ile birlikte Çayırköy Turan Güneş Caddesi içmesuyu hattı yenilenerek oluşan arızaların önüne geçilecek. Üstyapı çalışmaların tamamlanmasıyla araç trafiğinin düzenli akışı da sağlanmış olunacaktır.

BENZER HABERLER