“Kış Geldi Yalnız Bırakma” Kampanyası İlk Tırını Uğurladı « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 07:13

“Kış Geldi Yalnız Bırakma” Kampanyası İlk Tırını Uğurladı

“Kış Geldi Yalnız Bırakma” Kampanyası İlk Tırını Uğurladı
Son Güncelleme :

20 Şubat 2022 - 9:57

91 views

Kocaeli Kent Konseyi öncülüğünde, kentimizde faaliyetlerini sürdüren insanı yardım dernekleri birlikteliğinde başlatılan ve kısa süre önce lansmanı gerçekleştirilen “Kış Geldi Yalnız Bırakma” kampanyası kapsamında toplanan battaniye, ayakkabı ve kışlık kıyafet gibi bir çok ihtiyaç malzemesi İHH Kocaeli tarafından yardım tırını yüklenerek Suriye kamplarına uğurlandı.

 Kocaeli’nde Kent Konseyi öncülüğünde, kentimizde faal bir şekilde çalışmalarını ve yardımlarını devam ettiren sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla, zorlu kış şartlarında gerek ülkemizde gerekse Afganistan ve Suriye gibi zorlu coğrafyalarda kamplarda kalan mazlumlar için başlatılan “Kış Geldi, Yalnız Bırakma” isimli ayni ve nakdi yardım kampanyası geçtiğimiz günlerde ise Basın Tanıtım Toplantısı ile kampanya duyurulmuştu. Kampanya ile ilgili bilgi vermek ve destek alabilmek adına Başta Sayın Valimiz Seddar Yavuz olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden Kocaeli Kent Konseyi yöneticileri ve kampanya ortağı sivil toplum kurulu temsilcileri, kampanya ile ilgili bilgi vererek destek istemeye devam ediyor.

Kışın zor şartları altında, kamplarda çadırlarda yaşayan insanların başta un olmak üzere, gıda maddeleri, soba, yakacak, battaniye, sünger yatak, mutfak araç ve gereçleri, ev eşyası, kışlık giysi, ayakkabı, bebek bezi, süt tozu, bebek bisküvisi,  hijyen malzemeleri, çocuk ve hasta bezi gibi acil ihtiyaçları devam ediyor.

Bugün yetim ve öksüz çocukların, kimsesiz kalmış yaşlıların,  tedavi olamayan, ilaç bulamayan hastaların ve çaresiz kalmış tüm insanların ellerinden tutma zamanıdır.  Akşamları yanmayan sobanın yanı başında üşümüş parmaklarıyla kalemi tutamayan çocuklar kalmasın. Çadırlar ısınsın. Tavanı akan çadırlarda insanlar geceleri soğukla mücadele etmesin.  Soğuk havada ve çamurlu yollarda ayakkabısız, botsuz ve montsuz çocuk kalmasın. Evler ekmeksiz kalmasın.

Bugün buradan ülkemizin ve dünyanın her yerindeki tüm mazlumların yanında olduğumuzu, onları asla yalnız bırakmayacağımızı ve onlara umut olacağımızı herkese yeniden haykırıyoruz!

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments