Kent Konseyi ileri bir tarihe ertelendi « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 21:58

Kent Konseyi ileri bir tarihe ertelendi

Kent Konseyi ileri bir tarihe ertelendi
Son Güncelleme :

25 Mart 2022 - 12:01

100 views

Belediye Kültür Merkezinde Kaymakam Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hamza Şayir’in katılımıyla yapılan Kent Konseyi ileriki bir tarihe ertelendi.

Kent Konseyine Başkan Adaylığına katılımcıların önergesiyle önerilen Mustafa Türker yaptığı birleştirici açıklamada şöyle dedi; “Burada herkes Dilovalı ve herkes kadar bende bir Dilovalıyım. Biz burada ne yapacaksak buradaki tüm insanlarla birlikte yapağız. Arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ben siyasi değilim sanayiciyim. Hayatım boyunca da siyasi olmadım. Zaten Kent konseylerinin siyasi bir yönü yok. Bu günlere kadar bir çok seçime girdim ve girdiğim her seçime tek listeyle girdim. Oturdum muhalif olan arkadaşlarımla konuştum ve onun da fikrini aldım. Bu nedenle Dilovası güzel bir şehir biz Dilovası’na yakışan bir kent konseyi kurmak zorundayız. Arkadaşalar bana bir Dilovalı olarak bana teklif ettiler ben de bu görevi Dilovasına bir hakikaten bir hizmet fırsatı olarak gördüm. Nasip olursa yaparız olmazsa da biz yine hizmet etmeye devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını şu sözlerle süründüren Türker; ” Kent konseyleri yasayla kurulan yaptırım gücünden ziyade tavsiye niteliği taşıyan organlardır. Herkesin fikirlerini ortaya koyduğu bir ortam var. Divan uygun görürse makul bir süre sonunda bunu yapalım” ifadelerini kullandı.

Mustafa Türker’in birleştirici ve uzlaştırıcı konuşması salonda büyük alkış

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments