Kar yağışı sonrası şehitlerimizin çiçekleri bakımsız kalmadı « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 14:55

Kar yağışı sonrası şehitlerimizin çiçekleri bakımsız kalmadı

Kar yağışı sonrası şehitlerimizin çiçekleri bakımsız kalmadı
Son Güncelleme :

03 Şubat 2022 - 12:28

91 views

Büyükşehir, yoğun kar yağışından zarar görmüş tüm şehit mezarlarının bakımı, temizliği ve çiçeklendirme işlemini gerçekleştirdi.

Kar yağışı sonrası şehitlerimizin çiçekleri bakımsız kalmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak şehitliklerimize her daim gözümüz gibi bakıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü, Bağçeşme Namazgah Şehitliği ve Kocaeli genelindeki tüm şehit mezarlarının yoğun kar yağışından zarar görmüş çiçeklerin bakımını ve yerine yenilerinin ekimini, temizliğini en güzel şekilde yapıyor. Canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimizin emanetlerine hassasiyetle sahip çıkılıyor.

MEZARLIKLARDA KAR SONRASI BAKIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli genelinde bulunan tüm şehit mezarlarına her zaman olduğu gibi büyük bir özen göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışı sebebi ile zarar görmüş Bağçeşme Namazgâh Şehitliği olmak üzere tüm şehitliklerimiz elden geçirerek bakımını gerçekleştirdi. Şehitliklerdeki eksiklikler tamamlanıyor ve şehit mezarlıklarının üzerlerine rengârenk mevsim çiçekleri ekiliyor. Tüm bakımları en ince ayrıntısına kadar tamamlanan Bağçeşme Şehitliği ekilen birbirinden güzel çiçeklerle rengarenk bir görüntüye kavuştu.

TÜM İLÇELERDEKİ ŞEHİTLİKLER ELDEN GEÇİRİLİYOR

Kocaeli genelinde tüm ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü ve ilçe belediyelerimiz ile koordineli olarak başlatılan çalışma ile Gebze’den Kartepe’ye, Karamürsel’den Kandıra’ya tüm ilçelerimizde bulunan şehit mezarlarımızın bakımları, çiçeklendirmeleri, mermerlerinin yenilenmesi düzenli olarak takip ediliyor ve en kısa sürede gerekli çalışmalar yapılıyor. Görevli ekipler büyük bir özenle şehit mezarlarımızı adeta çiçek bahçesine dönüştürüyor.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Root
Yönetici
4 Şubat 2022 09:15

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.