İmam Hatip Dernek Başkanları Kocaeli’nde Buluşuyor « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 16:10

İmam Hatip Dernek Başkanları Kocaeli’nde Buluşuyor

İmam Hatip Dernek Başkanları Kocaeli’nde Buluşuyor
Son Güncelleme :

03 Şubat 2022 - 11:58

101 views

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen organizasyonda, Türkiye genelindeki İmam Hatip İl Dernek Başkanları Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) ev sahipliğinde,  Kocaeli’nde bir araya geliyor. Derneklerin yapısı ve eğitim çalışmaları üzerine görüşlerin sunulacağı toplantıda, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürü M. Nezir GÜL, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal ERDOĞAN’da birer sunum yapacak.

ÖNDER’in geleneksel olarak yılda iki kez düzenlediği imam hatip dernek başkanları toplantısı bu kez 4-6 Şubat 2022 tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleştiriliyor. Programa, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah CEYLAN, Yönetim Kurulu üyeleri ve 81 ilden dernek başkanları katılıyor.

KOCAELİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE YEREL DİNAMİKLERİ BULUŞMASI YAPILACAK.

04 Şubat Cuma Akşamı ÖNDER Genel Başkanı Sn. Abdullah CEYLAN Kocaeli’ndeki Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti Temsilcileri ile Seka Deniz Etkinlik Salonunda akşam yemeğinde bir araya gelecek.

VAKIF GELENEĞİ VE KATKILARI KONUŞULACAK

Önder İl Başkanları Toplantısında; Tanışma ve ÖNDER Komisyonlarının tanıtımı ile başlayan programda, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah CEYLAN, Genel Başkan Yardımcısı Sabahattin YAMAK ve Öncü Spor Başkanı Hüseyin KARA birer selamlama konuşması yapacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN’ın “Medeniyetimizde Vakıf/Dernek Geleneği ve Topluma Katkıları” konuşmasının ardından İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal ERDOĞAN güncel meseleler üzerine sohbet edecek. ÖNDER YK üyesi Dr. Yasin ÇAKIREL’de “Derneklerin Kurumsal Yapısı ve Sivil Toplum Yönetimi” üzerine değerlendirmeler yapacak.

KURUMSAL YAPININ GÜÇLENDİRİLMESİ TARTIŞILACAK

Toplantının ilk gününde dernek başkanlarının gruplar halinde çalışmasının ardından bir değerlendirme oturumu düzenlenecek. Daha sonra ÖNDER Teşkilatlanma Komisyonu üyesi Mustafa ÖNSAY moderatörlüğünde “Derneklerimizin Güçlü/Zayıf Yönlerinin Tespiti ve Çözüm Önerileri” tartışılacak. Derneklerin kurumsal yapılarının güçlendirilmesi ve mali yapılarının güçlendirilmesi üzerine sunumlar yapılacak.

SINAV BAŞARILARININ ARTIRILMASI DA GÜNDEMDE

İmam hatip okullarının LGS ve YKS sınavlarında aldıkları başarıların artırılması için yapılacak çalışmaların üzerinde durulacağı toplantıda, öğrencilerin imam hatiplilik donanımı ve şuuru kazanması için derneklerin yapabileceği çalışmalar konuşulacak. Toplantı pazar günü Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif YILMAZ ile Din Öğretimi Genel Müdürü M. Nezir GÜL’ün konuşmaları ve soru cevap faslının ardından değerlendirme oturumuyla sona erecek.

ÖNCÜ KULÜPLER BULUŞUYOR

Öte yandan; Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nün çağrısıyla Anadolu’daki kulüplerin başkanları da toplantıya katılacak. Pandemi sonrası kulüplerin mevcut durumunun ele alınacağı buluşmada, Türkiye genelinde imam hatip okullarında yapılacak sportif faaliyetlerin istişaresi gerçekleştirilecek. Kulüplerin stratejik yönetim ve yol haritaları buluşma kapsamında ele alınacak. Toplantıya spor programı uygulayan imam hatip okullarının müdürleri de iştirak edecek.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments