İlyasbey Ortaokulu öğrencilerinin resim sergisi büyük ilgi gördü « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 19:25

İlyasbey Ortaokulu öğrencilerinin resim sergisi büyük ilgi gördü

İlyasbey Ortaokulu öğrencilerinin resim sergisi büyük ilgi gördü
Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 17:25

İlyasbey Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma Soydemir , Teknoloji Tasarım öğretmeni Ayfer Çırak ve öğrenciler tarafından hazırlanan çalışmalardan oluşan resim sergisinin bu yıl 4.’sü Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde yapıldı. İlyasbey Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma Soydemir Teknoloji Tasarım öğretmeni Ayfer Çırak ve öğrencilerin hazırlamış oldukları dönem sonu resim sergisinde; 20 öğrencinin 52 tablo ve 37 Röprodüksiyon oluşan 100’e yakın eseri sergilendi.

YOĞUN KATILIM OLDU

Sergi açılışına Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Halil Atlı, Mahmut Aşıkoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç,  İlyasbey Ortaokulu Müdürü Mikail Yıldırım, okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

  SERGİ TAM NOT ALDI

Açılış sonrası sergiyi gezen Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Halil Atlı, Mahmut Aşıkoğlu yapılan çalışmaları tek tek inceledi ve gerek Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma Soydemir, gerekse öğrencilerinden çalışmalarda kullanılan teknikler hakkında bilgi aldı.  Sergiyi gezen davetliler hazırlanan sergiden dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

YILDIRIM, NECMETTİN KUYUCU’YU UNUTMADI

 

Sergide açılış konuşmasını yapan İlyasbey Ortakolu Müdürü Mikail Yıldırım, “Eğitim, davranış geliştirebilme sanatıdır. Eğitim Türk milletinin amaçlarında kendisini bulan, geleneklere, değerlere ve hayat tarzımıza göre gelişen ve hayatımıza yön veren bir biçimdir. Bizlerde insanız, bizlerde insanlığın gereğini yerine getirmekle yükümlüyüz. Sevgi de hürriyet, saygı da mecburiyet vardır. Birini sevemeyebilirsiniz ama saygı temel prensibimiz olmak zorundadır.”

Şehit öğretmenleri de anan Mikail Yıldırım,” Henüz bir hafta önce toprağa verdiğimiz değerli kardeşimiz Necmeddin’i rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Allah’ın rahmeti onların üzerine olsun” dedi.

 

 

.

 

BENZER HABERLER