Hizmet iş Sendikasından basın açıklaması « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 14:59

Hizmet iş Sendikasından basın açıklaması

Hizmet iş Sendikasından basın açıklaması
Son Güncelleme :

05 Ocak 2022 - 13:38

101 views

Hizmet iş Sendikası ile Çenesuyu AŞ şirketi arasında devam eden toplu iş sözleşme görüşmesinde bu günde ücret teklifi yapılmadı.           

     Hizmet iş Sendikası ile Çenesuyu AŞ arasında 68 işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmesinde yasal görüşme süresinde sona doğru gelinirken henüz ücret teklifi yapılmadı . Sözleşme süreci ile ilgili açıklama yapan Hizmet iş sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Çenesuyu AŞ ile devam eden sözleşme görüşmesinin 2 aylık yasal süresi bitiyor, henüz  işveren bize bir ücret teklifi yapmadı.

     İşçilerimizin  artan enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ücretleri eridi. Ücret teklifi yapılmaması ve sürecin uzamasını  doğru bulmuyoruz. İşveren, enerji giderlerinin fahiş artışı, ham madde fiyatlarının dolar kurundan bağımsız bir şekilde % 150 artması ve fiyatların geri çekilmemesi yüzünden maliyet artışlarının  özel sektör gibi fiyatlara yansıtılmadığı belirterek önlerini göremediklerini söylüyor.

     Evet bunların hepsi doğru olabilir. Ancak bizim ücretimiz asgari ücret altında kaldı , arkadaşlarımız Çenesuyu AŞ Ülkemizde marka olması İçin gece gündüz çalıştı ve yeterince fedakarlık yaptı. Şimdi fedakarlık sırası işverende…

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments