Hisarcıklıoğlu Gebzeli iş insanlarıyla buluştu « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 12:38

Hisarcıklıoğlu Gebzeli iş insanlarıyla buluştu

Hisarcıklıoğlu Gebzeli iş insanlarıyla buluştu
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2019 - 19:37

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tufan Şahinkesen ve yönetimi ile birlikte Kadın Girişimcilik Kurul Üyesi Pelin Özkal ve KSO Meclis Üyesi Filiz Akkaş’ın firması MAPSİS Havacılığın Dilovası Mermerciler Sanayi’deki yeni fabrika açılışına katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli’nde üretime başlayan MAPSİS Havacılık ve Savunma Sanayi Üretim Tesisi’nin Açılış Töreni’ne Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tufan Şahinkesen ve ekibi ile birlikte katıldı.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, TOBB ve Oda-Borsalar ne iş yapar diyenlerin, Filiz Akkaş’ın başarı hikayesine odaklanmasını istedi.
İftihar vesilesi bir an yaşadıklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bir kadın girişimcimiz, Sayın Filiz Akkaş, sıfırdan bir iş kuruyor. Azmediyor, yılmadan çalışıyor. Hem kendini, hem de işini geliştiriyor. 3 kişiyle başladığı işte, bugün 35 kişiye istihdam sağlıyor. Fason üretimle başladığı üretim çizgesini, devamlı bir üst seviyeye taşıyor. Dünya devlerinin resmi tedarikçisi oluyor. Ortaklık kültürüne verdiği önemle, tüm girişimcilerimize bir defa daha yol gösteriyor. Bir diğer başarılı kadın girişimcimiz, Pelin Özkal ile güç birliği gerçekleştiriyor. Bu sayede küresel ölçekte kabul edilen bir kalite standardı yakalıyorlar. Yurtiçinde ve dışında pek çok ödüle layık görülüyorlar. Şimdi de ülkemize bu güzel üretim tesisini kazandırıyorlar. Onlar hem kendilerine, hem de ülkelerine güvendiler. Yüreklerinin, bu ülke için attığını gösterdiler.
Elini taşın altına koydular. Ve takdire şayan bir başarı elde ettiler” dedi.
Sosyal sorumluluk üstlenmekten de geri kalmadıklarına dikkat çeken TOBB Başkanı, Filiz Akkaş’ın, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi, TOBB Genel Kurul delegesi, TOBB AB Uyum Komisyonu üyesi ve Raportörü olduğunu belirterek, hem firmasını büyütme mücadelesi verdiğini hem de ülkesi ve özel sektör için çalışmayı sürdürdüğünü söyledi.
Filiz Akkaş’ın girişimcilik hayatından bahseden Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Gebze Ticaret Odamız, bünyesinde hayata geçirdiği KOSGEB girişimcilik kursuyla, Sayın Filiz Akkaş’a ilk büyük desteği verdi. Yine daha sonra Odamızdaki UMEM kursu sayesinde, firmasına yetişmiş ve kaliteli insan gücü sağladı. Sonrasında, Kocaeli Sanayi Odamızda sayın Ayhan Zeytinoğlu Başkanımız güzel bir vizyon ortaya koydu. Böylece Filiz Hanım Oda Meclisinde yer aldı. Kadın girişimcilerimize burada da örnek bir rol model oldu”.
TOBB olarak ayrı bir katkı verdiklerini de anlatan Hisarcıklıoğlu, “Avrupa Yüksek Teknoloji Merkezi CERN ile işbirliği başlattık. CERN’e iş yapmak NASA’ya iş yapmakla eşdeğer. CERN biliyorsunuz Avrupa’nın en büyük araştırma merkezi. İnternetin çıktığı yer. Bu sayede ilk defa, Türk firmalarının buraya mal satmasının yolunu açtık. Mapsis de TOBB-CERN Türkiye Ofisi aracılığıyla, ihaleye katıldı ve kazandı. CERN’nin tedarikçileri arasında girmeyi başardı. Böylece, yaptığı üretimin kalitesini, bir defa daha kanıtladı. CERN’e mal satmak zaten bu dünyadaki en önemli referans. Biz de kendileriyle, bir defa daha iftihar ettik” dedi.

Filiz Aktaş’ın yaptıklarının ve başarısının, TOBB ve Oda-Borsa Camiasının üyesine ve girişimcilere verdiği desteklerin somut bir örneği olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “TOBB, Oda-Borsalar ne iş yapıyor diyen Filiz Akkaş’ın başarı hikayesine odaklansın. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üyelerimizin, girişimcilerimizin her anında yanında olmaya devam edeceğiz. 81 ilde yeni Filiz Akkaş’lar çıksın diye kadın girişimcilerin daha çok başarı hikayesi olsun diye durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Onların büyümesi, gelişmesi için onların hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz, girişimcilerimiz geliştikçe de ilçelerimiz, illerimiz ve ülkemiz gelişecek, zenginleşecek. Türkiye ekonomisi üzerinde olumsuz bir algıların sözkonusu edildiği bir dönemde, böyle bir üretim tesisinin hayata geçmesi, takdire şayandır. Ülkemize inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimse, Allah’ın izniyle pişman olmamıştır, olmayacaktır” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER