Halk oyunları kursu yeni dönem kayıtları başladı « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 15:19

Halk oyunları kursu yeni dönem kayıtları başladı

Halk oyunları kursu yeni dönem kayıtları başladı
Son Güncelleme :

01 Şubat 2022 - 7:34

93 views

Halk oyunları kursu yeni dönem kayıtları başladı

Darıca Belediyesi, geleneksel Türk kültürünün önemli bir parçası olan Türk Halk Oyunlarını herkesin öğrenebilmesi için ücretsiz kurslar düzenliyor. Kısa bir süre önce açılan ve büyük ilgi gören Halk oyunları kursunda yetişkin grubu için yeni dönem kayıtlarının başladığı belirtildi.

Geleneksel Türk halk kültürünün önemli bir parçası olan Türk Halk Oyunlarını Darıca’da yaygınlaştırmak amacıyla ücretsiz olarak halk oyunları eğitimleri düzenlenirken kurs sonunda oluşturulacak halk oyunları ekipleri yarışmalara da katılacak. Genç yaşlı, kadın erkek 7’den 70’a halk oyunlarına ilgi duyan herkesin başvurabileceği kurslara ilginin oldukça yoğun olması bekleniyor.

SON BAŞVURU 7 ŞUBAT

Hafta içi Salı ve Perşembe günleri düzenlenecek dersler için kayıt yaptırmak isteyenlerin Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Son kayıt tarihinin 7 Şubat olduğu belirtilen halk oyunları kursuna katılmak isteyenlerin Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilecekleri ifade edildi.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments