GTÜ’den açıklama « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 14:02

GTÜ’den açıklama

GTÜ’den açıklama
Son Güncelleme :

10 Temmuz 2020 - 17:47

Bir süre öncesi kamuoyunda yer alan bazı haberler ve iddialar üzerine Gebze Teknik Üniversitesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Gebze Teknik Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi : ” Gebze Teknik Üniversitesi Türkiye’nin ilk 10 araştırma üniversitesinden birisidir. Bu vasfı ile hem ulusal hem de uluslararası birçok sıralamada Türkiye’den dereceye girmeye hak kazanan, bünyesinde barındırdığı 180’den fazla araştırma laboratuvarı ile bilimsel faaliyetlerine devam eden ülkemizin önemli üniversitelerinden birisi konumundadır.

07.07.2020 tarihinde Rektör Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN tarafından üniversitemizin son iki yılının değerlendirildiği basın buluşmasında, toplantıya katılım gösteren gazetecilerimiz için, üniversitemiz arazisi içerisinde bulunan zeytin ağaçlarından elde edilen ‘hediyelik’, parayla satılmayan zeytinyağı takdim edilmiştir. Belirtmek isteriz ki mevzu bahis hediyelik zeytinyağları 2015 yılından beri üretilmektedir.

Basın toplantısında üniversitemiz bünyesinde yapılan Covid-19 aşı çalışmaları, yine üniversitemizin hiçbir maddi kazanç elde etmediği Covid-19 tanı merkezinin nasıl, hangi süreçlerde kurulduğu ve şu an ki durumunun ne olduğu gibi konular Rektör Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN tarafından detaylı  slayt sunumları eşliğinde basın mensupları ile paylaşılmıştır.

Basın toplantısı takip edilmeden sadece bir fotoğraf üzerinden kurgulanan her türlü yazı, hem üniversitemizi hem de üniversitemize adını veren Gebze’mizi karalayıcı bir vasfa sahiptir.

Toplam 69 sayfadan oluşan ve içerik başlıkları, güncel ulusal ve uluslararası sıralamalar, akademik gelişmeler, uluslararasılaşma, mali durum, GTÜ Teknopark, vakıf çalışmaları, işbirliği – protokoller, lise ile ilişkiler, öğrenci başarıları şeklinde olan sunum yerinde takip edilmiş olsaydı böyle bir yazının asla yazılamayacak olduğu aşikardır.

Bu vesile ile basın toplantımıza katılıp, üniversitemiz adına yapılan açıklamaları objektif bir şekilde kamuoyu ile paylaşan tüm basın çalışanlarımıza da teşekkürlerimizi borç biliriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

BENZER HABERLER