GTO nefes verecek « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 22:25

GTO nefes verecek

GTO nefes verecek
Son Güncelleme :

29 Nisan 2020 - 6:23

GTO VE DENİZBANK NEFES KREDİSİ İÇİN İMZALARI ATTI

Ülkemizin ve tüm dünyanın içerisinde bulunduğu Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan üyelerine finansman desteği sağlamak adına bir adımda Gebze Ticaret Odası tarafından atıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, tekrar yürürlüğe giren Nefes Kredisi projesi için Gebze Ticaret Odası ve Denizbank arasında protokol anlaşması gerçekleştirdi.

Yıllık 7,5% brüt faizle 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli olarak toplam 20 ay vadeli olacak şekilde kullandırılacak kredi ile ilgili olarak Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler “Çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde başlatılan, Gebze Ticaret Odası olarak tüm kaynaklarımızı seferber ettiğimiz Nefes Kredisi Projesi’nin, daha önce olduğu gibi şimdi de içerisinde bulunduğumuz bu zor koşullarda KOBİ’lerimize önemli bir destek sağlayacağına inanıyoruz. Maddi teminat talep edilmeden sağlanacak Nefes Kredisi için %0,03 Kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir.” diyerek ayrıca; “Gebze Ticaret Odası olarak, sürecin başladığı günden itibaren Covid-19 salgınının yarattığı ekonomik etkileri en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Üyelerimizin bu süreçte tüm taleplerini ilgili Bakanlıklara bildirilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize ilettik, bir çok talebimiz de olumlu sonuç buldu. Hükümetimiz tarafından açıklanan kredi destekleri ve süreci kolaylaştıracak ekonomik paketlerin dışında, inanıyoruz ki Nefes Kredisi de biraz olsun rahat bir nefes almaya imkan sağlayacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini sözlerine ekledi.

Gebze Ticaret Odası üyesi cirosu 25 milyon TL’ye kadar olan üyeler faaliyet belgesi alarak, koşulsuz şartsız, Denizbank üzerinden krediye başvurabilecek. Başvuru için gereken faaliyet belgesi, Gebze Ticaret Odası web sitesinden online olarak alınabilecek.

BENZER HABERLER