Gönülden Gönüle Projesinde 7022 Hane Ziyaret Edildi « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 23:50

Gönülden Gönüle Projesinde 7022 Hane Ziyaret Edildi

Gönülden Gönüle Projesinde 7022 Hane Ziyaret Edildi
Son Güncelleme :

06 Ocak 2022 - 15:16

95 views

Gönülden Gönüle Projesinde 7022 Hane Ziyaret Edildi

Sosyal devlet olmanın gereği, halkın gönlünü kazanabilmek ve vatandaşın Devlet ile olan bağını güçlendirmektir. Yani sözün özü “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın”.  Gönülden Gönüle; bu düstur ve hedefler doğrultusunda 2004 yılında Valimiz Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz’la birlikte başlattığı ve her gittiği ilde başarıyla uyguladığı bir projedir.

“Gönülden Gönüle” projesinin amacı; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmak, Devletimizin sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmektir. Yapılan bu ziyaretlerde sadece hal hatır sorulup, hediyeler verilerek çıkılmayıp; ailelerin ne eksiği varsa onları tespit edip, hayatlarını daha güzel hale getirmek için evlerinde yapılacak tadilattan tutun da, her neye ihtiyaçları varsa bunlar karşılanmaktadır. Böylece toplumun refah seviyesi arttırılmakta, devlet ve halk arasındaki bağ güçlendirilmekte, sorunlar yerinde incelenerek kalıcı çözümler üretilmekte, maddi ve manevi sıkıntılar giderilmekte, çocukların ve ailelerin toplumla olan bağı güçlendirmekte ayrıca Devletin şefkatli elinin, varlığının ve desteğinin var olduğunun bilinmesi sağlanarak toplumsal değerlerin varlığı ve yaşatıldığı hissettirilmektedir.

Valimiz Seddar Yavuz’un Kocaeli’de göreve başladığı günden bugüne kadar, projede ki en büyük destekçisi olan eşi Selda Yavuz ile talimat ve görevlendirmeleriyle ilimiz genelinde ziyaretler gerçekleştiren Vali Yardımcılarımızla beraber 1082’si 2021 yılında olmak üzere toplamda 1456 aile evlerinde ziyaret edilerek gönül köprüleri kurulmuştur.

Gönülden Gönüle projesi kapsamında ilçelerimizde de Vali Seddar Yavuz’un talimatlarıyla ziyaretler gerçekleştiren kaymakamlarımızla birlikte Kocaeli’de projenin başlangıcından 2021 yılı sonuna kadar; Şehit yakını, Gazi ve Gazi ailesi, Engelli, Hasta ve Yaşlı, Öksüz ve Yetim çocuklar ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan 7022 hane ziyaret edilerek acıları paylaşılmış, hal ve hatırları sorulmuş, talepleri varsa bunlar dinlenerek çözülmesi noktasında hassasiyetle gereği yerine getirilmiştir. 

Gerçekleştirilen bu ziyaretlerde iletilen 671 eğitim yardımı, 264 sağlık yardımı, 2736 maddi yardım, 1654 gıda yardımı, 62 iş yardımı, 562 yaşlı-engelli yardımı, 131 eşya yardım talebi haricinde ziyaretler sırasında tespit edilen konularda da gerekli destek ve yardımlar yapılarak; kimsesizlerin kimi olunmuştur.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x