Genç yetenekler  Darıca GB’yle profesyonelleşecek   « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:51

Genç yetenekler  Darıca GB’yle profesyonelleşecek  

Genç yetenekler  Darıca GB’yle profesyonelleşecek  
Son Güncelleme :

16 Haziran 2019 - 22:15

35 views

len, amatör spor kulüp temsilcilerini dinledi  

Gülen; Amatör Darıca Gençlerbirliği A.Ş Başkanı Arif Gülen, Gebze, Darıca Çayırova ve Dilovası’nda faaliyet gösteren amatör spor kulübü başkanları ve yöneticilerini kulüp tesislerinde ağırladı.

Eşine az rastlanan bir adım atarak bölge futboluna kucak açan Gülen, amatör kulüplerimizin sorunlarını ve beklentilerini dinlerken, Darıca G.B’de hayata geçirmeyi hedefledikleri projeleri anlattı. Bölgemizin tek profesyonel takımı olan Darıca G.B’nin bozulan itibarını yeniden cezbedici bir hale getirmek adına ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirten Başkan Gülen, “Biz et-tırnağız. Bundan sonra her daim iç içe olacağız. Kulüp olarak başta transfer yasağı olmak üzere birçok sorunla uğraşmamıza rağmen, sizleri asla unutmadık, unutmayacağız. Sizleri davet etmemdeki asıl amaç; biz sizden neler alabiliriz, siz bizden ne alabilirsiniz. Tek amacımız birbirimize fayda sağlamak olacak”dedi.

 

“HEDEF DÜŞÜK BÜTÇELİ TAKIMLA BAŞARIYI YAKALAMAK”
Darıca G.B’nin talihsiz bir süreçten geçtiğini hatırlatan Gülen, “10 yıl boyunca şampiyonluk aşkıyla yanıp tutuşan bir ilçe, şimdi keşke şampiyon olmasaydık da bunları yaşamasaydık diyorlar. Gelecek sezon şampiyon olmayı hedeflemiyoruz. Bunu buradan ilan ediyorum. Hedefimiz düşük bütçelerle mütevazi bir takım kurarak ligde kalmak. Takım iyi gider de Play-Off oynarsa buna elbette hayır diyemeyiz. Ancak eskisi gibi para savuran bir kulüp anlayışı içinde olmayacağız. Şehrimizde Darıca G.B için aidiyet duygusunu kitlelere yayarak, taraftarlarımızı uzun vadede mutlu etmek istiyoruz. Burası bir şirket. Şirketin hisseleri de bana ait ancak bu takım Darıca’nın takımıdır. Bunu kimse silemez” dedi.

“PSV,VALENCİA, AJAX İLE ÇALIŞILACAK”

Azerbaycanlı Resul Şükürsoy,  kulüp tesislerinde amatör kulüp yöneticileri ile gerçekleşen mangal partisinde kamuoyuna tanıtıldı. Şükürsoy’un kulüpte proje sorumlusu olarak görev yapacağı açıklandı. Azerbaycanlı Şükürsoy, altyapıya eğilim göstereceklerinin mesajını vererek en önemli projelerinden bir tanesini açıklandı. 5 Temmuz’da Avrupa’nın 5 farklı ülkesinden dünyaca ünlü scout ekipleri getirerek Darıca’yı futbol akademi merkezi haline getireceklerini belirten Şükürsoy, PSG, Ajax, PSV, Mancester City, Sevilla, Valencia, Celta Vigo’nun da aralarında bulunduğu kulüplerin ekibiyle koordineli çalışacaklarını söyledi. Şükürsoy ayrıca, amatör spor kulüp yöneticilerinden de yetenekli gördükleri futbolcuları kendilerine önerebileceğini söyledi

HABER: ÜMİT ÜLKER

 

BENZER HABERLER