Genç iletişimcilere “yerel basın” dersi « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 14:15

Genç iletişimcilere “yerel basın” dersi

Genç iletişimcilere “yerel basın” dersi
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2019 - 7:22

23 views

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya’nın “yerel basın” dersine konuk olan Kağıthane Belediyesi’nin Basın Danışmanı Hüseyin Irmak genç iletişimcilere gazetecilik, kurumsal iletişim, basın yayın danışmanlığı gibi konularda mesleki tecrübelerini aktardı. Deneyimli gazeteci Irmak, genç iletişimcilerden gelen soruları yanıtladı.

DR. ÇETİNKAYA, TECRÜBELİ İSMİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURDU
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya, Kağıthane Belediyesi Basın Danışmanı Hüseyin Irmak’ı öğrencileriyle buluşturdu. Medyanın şehirden şehre farklılıklar gösterdiğine dikkat çeken Irmak “Şehrin niteliğine, demografik yapısına göre basın organları çeşitlilik gösteriyor. İçlerinde güzel işlere imza atanlar da var. Ama maalesef ulusal basında dahi çok ciddi imla hataları yapan gazetelerle karşılaşıyoruz” şeklinde konuştu. Sektörün deneyimli ismi Irmak, gazeteci adayı öğrencilere altın niteliğinde tavsiyelerde de bulundu. Fotoğraf çekmenin gazetecilik mesleğinin temeli olduğuna dikkat çekerken “Gazeteci her zaman okumalı ve duyarlı olmalı. Gördüğü olaylara farklı gözle bakarak önemli haberlere imza atabilir. Gazeteci fotoğrafı iyi yakalamalı. Eskiden fotoğraf çekmek çok daha zordu ancak artık dijital makinelerle bu iş çok daha kolaylaştı. Şimdi enstantaneyi yakalamak önemli” ifadelerine yer verdi.
IRMAK, ÖĞRENCİLERİN MERAKINI GİDERDİ
Program konuk Hüseyin Irmak’ın genç iletişimcilerden gelen soruları cevaplandırmasıyla son buldu. ardından soru cevap kısmına geçildi.
HABER: Ümit ÜLKER
 

 

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Aysel Çetinkaya öğrencileri Kağıthane belediyesi basın danışmanı Hüseyin ırmak genç iletişimciler

Kağıthane Belediyesi basın danışmanı Hüseyin Irmak

Dr. öğretim üyesi Aysel Çetinkaya ile asistan Tansu Özçam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER HABERLER