Geleceğin mucitleri bu okulda yetişecek « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 16:29

Geleceğin mucitleri bu okulda yetişecek

Geleceğin mucitleri bu okulda yetişecek
Son Güncelleme :

26 Haziran 2019 - 0:06

10 views

 

 

Bölgemizin  önde gelen eğitim kurumlarından birisi olan Marmara  Bilge Okulları  Darıca Ana Kampüsü’nde dün sabah düzenlediği basın toplantısı ile yeni dönem eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bilge Okulları Genel Koordinatörü Türker Gedik basın mensuplarına yeni dönem çalışmalarıyla ilgili olarak okulun projelerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl hizmete giren inovatif ve hibrit öğrenim merkezinin bilgi ve teknoloji alanında önemli bir açığı kapattığına dikkat çeken Gedik, geleceğin mucit ve mühendislerini yetiştirmek için önemli bir AR-GE merkezi robotik ve kodlama atölyesi kurulduğunu ifade etti. Gedik “Biz sadece yetenekli ve becerikli öğrenci arıyoruz. Öğrencinin el yetenekleri gelişmiştir. Veyahut fen ve teknoloji alanınad yatkınlığı vardır. Biz bu tür öğrencileri eğitim kurumlarımıza alıp geleceğe hazırlamak istiyoruz. Bunun için hiçbir bedel aramıyoruz. Bu bizim bu vatana borcumuzdur ” diye konuştu. Gedik, “Kısacası bir yüz yılı kat ettiğimiz eğitim öğretim süreci içinde okul, sınıf, sıra, sandalye, tahta, cetvel, kitap yedilemesi içinde esir tuttuğumuz çocuklarımızın özgürlüğe kaçış hareketinin startını verdiğimiz bir sembol merkezidir. Geleceğin öğrenim merkezlerinin de prototipidir. Biz Marmara Bilge Okulları olarak çocuklarımızı sınıf esaretinden kurtarıyor, onları özgür öğrenim ortamlarına taşıyoruz. Merkezi sınavlar bataklığına saplanıp doldur boşalt, ezberle unut sisteminde debelenen, zincir okul algısında yalnızca para ve kapital olan market okullara çeki düzen vermeden çocuklarımızı gelecek yıllara hazırlayamayız” şeklinde konuştu.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GİBİ LİSE…

Bünyesinde LEGO Education İnnovation Studio’yu bulunduran Bilge İnovatif Ve Hibrit Öğrenim Merkezin’de  Adet Kodlama Laboratuvarı  Adet STEAM Laboratuvarı,  Adet STEAM Laboratuvarı, MAKER Atölyesi, Adet Robotik Uygulama Atölyesi ,FRC-FLL-JR.FLL Robotik Turnuva Alanı, Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları bulunuyor.

Marmara Bilge Okulları öğrencilerin başarısını artırmak için farklı ve alternatif eğitim yöntemlerinin giderek yaygınlaştığı Türkiye’de, geleceğin üreten, yaratıcı, çözüm odaklı bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla Fen ve Teknoloji Lisesi’ni açıyor
2019-2010 Eğitim Öğretim Yılında faaliyette olacak olan Özel Marmara Bilge Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nin tanıtım toplantısı Marmara Bilge Okulları Genel Koordinatörü ve kurumun diğer okul yöneticilerinin katılımıyla Darıca Ana kampüs’te yapıldı. Genel koordinatör Türker GEDİK “Açılışına hazırlandığımız Fen ve Teknoloji Lisesi’nden  mezun öğrencilerimiz araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön veren, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Öğrenciler, bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacak ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler.”dedi.
AMACIMIZ TİCARİ DEĞİL ÜLKEMİZİN VE İNSANIMIZIN GELECEĞİDİR
Müfredatı özenle hazırlanan Özel Marmara Bilge Koleji  Fen ve Teknoloji Lisesi’nin, ileri derece donanım ve yazılım, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri, Endüstri 4.0 vb dersler sunduğu ayrıcalıklardan sadece bazıları. Ezbercilik sistemi ile gelen başarının öğrencinin gelecekte hayata hazırlanmasına yeterli olmadığının da altını çizen Türker Gedik, “Fen ve Teknoloji Lisemizin öğrencileri; fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra içeriği çözüm ortaklarımızla birlikte  özenle hazırlanan “Teknoloji ve Donanım” ve “Teknoloji ve Yazılım” derslerini alacaklar. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrenciler problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanmış oluyor. Ayrıca öğrencilerin okulumuzdan mezun olması ile yurt dışı kapılarının açılması da aynı paralellikte olacak. Ve istedikleri ülkede eğitimlerini sürdürebilecekler.”dedi.  Gedik “bu sene eğitim öğretime başlayac Fen ve Teknoloji lisesinin 9. sınıfına öğrenci alınacak olup öğrenciler ApplyBFT değerlendirme ve kabul sınavı aracalığıyla seçilecek.  Hedefleri ve 21. yüzyıl becerileriyle donatacakları bu seçkin öğrenci grubunu birer marka değer haline getirmeyi hedefleyen Gedik, “Bu öğrencilerin test ve diğer sınav sonuçlarının başarısı bizleri tatmin etmeyecek. Karşılıklı bir mülakat da gerçekleştireceğiz. Özel öğrencilerden kurulu bir eğitim sistemini uygulamak ve bu öğrenciler arasında dünya teknolojisine, dünya ekonomisine, dünya bilimine katkı sunacak hatta yön verecek bireyler çıkarmak istiyoruz. Sayın kurucumuz İsmail Kurt yaptığı önemli yatırım ve açtığımız bu okul ile ticari bir hedefi amaçlayarak değil eğitimi kalite olarak üst noktaya taşımak, Tük öğrencilerinin dünya biliminde, ekonomisinde ve teknolojisinde söz sahibi yapabilme amacını taşımaktadır..”dedi. Yeni eğitim öğretim yılında faaliyete girecek olan Fen ve Teknoloji Lisesi’nin sınıf ve laboratuvarlarını gezdiren Gedik basın mensuplarına detaylı aktarımlarda bulundu.”
KURT’TAN CİDDİ YATIRIM
Özel Marmara Bilge Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nin alt yapısını oluşturmak amacıyla Kurucu İsmail Kurt çok ciddi bir yatırım bütçesi ile geçtiğimiz yıl Türkiye’nin İlk İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezi kurmuştu. İnovatif Hibrit Öğretim Merkezi’nde 2 adet robotik atölyesi, 1 adet Robotik Turnuva merkezi, 2 adet STEAM labaratuvarı, 1 adet MAKER atölyesi, 2 adet kodlama laboratuvarı ve konvensiyonel Fizik, Kimya, Biyoloji ve Fen Bilimleri Laboratuvarı bulunuyor. İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezinin içerik ve müfredat geliştirmede uluslararası teknoloji firmaları ile çözüm ortaklığı yapan Özel Marmara Bilge Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri benzersiz bu alt yapı ile üniversiteye girişlerinde ve iş hayatında başarılı olacakları mutlak gibi gözüküyor.

BENZER HABERLER