GEGACE’ den 1 Mayıs kutlaması « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 15:52

GEGACE’ den 1 Mayıs kutlaması

GEGACE’ den 1 Mayıs kutlaması
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2022 - 9:21

35 views

Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Oğuz açıklamasında ;

“Üretime yaptıkları katkılar sayesinde ülkemizin gelişmesinde ve büyümesinde önemli paya sahip emekçilerimizin ve tüm çalışanlarımızın,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum.
Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs, çalışanların sorunlarını dile getirdiği, çözüme yönelik görüşlerin tartışılmasına vesile olmaktadır.
Devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde ülkemizin geleceğe yönelik hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edecektir.
Tarihler boyunca Milletimiz için çalışmak, üretmek kutsal bir faaliyet olurken, alın teri ve emek de en yüce değer olmuştur. Unutulmamalıdır ki, en kutsal kazanç alın teri ile kazanılan kazançtır. Dinimizde de işçinin emeğine değer verilmiş ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) ‘İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz’ buyurmuşlardır.
Emek veren işçi kardeşlerimizin sadece 1 Mayıs’ta değil, her zaman yanlarındayız. Çünkü insana ve emeğe değer veren, alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz.
Bu duygu ve düşünceler içinde başta bölgelmizde çalışan emekçilerimiz olmak üzere tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments