GEGACE Başkanı Oğuz’dan Gazeteciler Günü Mesajı! « Bölge Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 14:19

GEGACE Başkanı Oğuz’dan Gazeteciler Günü Mesajı!

GEGACE Başkanı Oğuz’dan Gazeteciler Günü Mesajı!
Son Güncelleme :

21 Ekim 2021 - 13:47

22 views

GEGACE Başkanı Oğuz’dan Gazeteciler Günü Mesajı!

Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Oğuz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

KAMU GÖREVİ YAPMAKTAYIZ

Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak büyük bir görev icra etmektedirler. Gazeteciler birçok zorluğa göğüs gererek gecesini, gündüzüne katıp, her şartta canla başla çalışarak yazdıkları haberlerle bilgi akışını objektif bir şekilde sağlayarak toplumu bilgilendirme görevlerini yerine getirmektedir

FEDAKARCA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli basın çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı rahmetle anıyorum.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

BENZER HABERLER

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x