Gebzespor’da 2. İlker Çakır dönemi…. « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 22:44

Gebzespor’da 2. İlker Çakır dönemi….

Gebzespor’da 2. İlker Çakır dönemi….
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 16:53

Gebzespor’da 2’nci İlker Çakır dönemi yapılan kongrede alınan sonuçla başladı. Gebzespor’a ait İlker Çakır Tesisleri’nde çoğunluğun sağlandığı tarihi kongreye tek aday olarak giren İlker Çakır, mevcut başkan Abbas Sır’dan koltuğu devralarak Gebzespor’un yeni başkanı oldu.

 

Gebzespor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nı Gebze Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, Millet ittifakının CHP’li Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun, Gebzespor’un eski kulüp başkanları Yusuf Öztürk ve Yavuz Unsur’un yanı sıra, çok sayıda Gebzespor delegesi ve taraftarları takip etti. Kongrede mevcut yönetim kurulu listesinin 9’dan 17’ye çıkarılması için sunulan tüzük değişikliği önergesi delegeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

BAYRAĞI  SIR’DAN TESLİM ALDI

Divan başkanlığını Mücahit Sak’ın, katip üyeliklerini ise Eşref Doğmenç ve Yasin Bozkara’nın yaptığı kongrede ilk söz alan isim olan Gebzespor Başkanı Abbas Sır, zaman zaman duygusal anlar yaşadığı konuşmasında, başkanlığı büyük bir gururla İlker Çakır’a devrettiğini söyledi. İlker Çakır isminin tüm Gebzesporlu isimleri olduğu gibi, kendisini de heyecanlandırdığını ve kulübü daha önce olduğu gibi yarın da daha ileri noktaya taşıyacağını kaydeden Sır, TFF, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü, SGK ve  Vergi Dairesi’nden aldığı ‘Gebzespor’un borcu yoktur’ yazılı evrakları büyük bir gururla divan başkanlığına teslim etti.

ÇAKIR’DAN SIR VE EKİBİNE ÖVGÜ

Kongreye yoğun ilgi gösteren Gebzespor taraftarlarının alkışları eşliğinde duygularını paylaşan efsane başkan Çakır, “2014 yılında göreve ilk geldiğimizde kulübümüzün aydınlık yarınlara büyük bir engel gözüken borçların temizlenmesi adına başarılı bir strateji göstererek borçları en asgariye indirdik. Bizden sonra göreve gelen Yusuf Öztürk ve sonrasında Abbas Sır başkanımız bu işi layıkıyla yaparak Gebzespor’u en iyi şekilde temsil ettiler. Abbas Bey ve yol arkadaşlarını kulübü zor şartlar altında en iyi şekilde ayakta tutarak başarılı bir süreç geçirdikleri için kutluyorum. Biz bu zamana kadar hep birlikte başardık. Bundan sonra da öyle olacak. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuzda başaramayacağımız hiçbir engel yok” dedi.

 

BENZER HABERLER