Gebze MÜSİAD “vizyoner 19” da… « Bölge Haber Gazetesi

20 Mayıs 2022 - 11:28

Gebze MÜSİAD “vizyoner 19” da…

Gebze MÜSİAD “vizyoner 19” da…
Son Güncelleme :

28 Kasım 2019 - 15:34

31 views

 

 

 

 

Türkiye’nin en büyük ve küresel ölçekte en geniş şube ağına sahip sermaye platformu MÜSİAD’ın düzenlediği “Dijital Gelecek. MÜSİAD Vizyoner 19 “ zirvesi İstanbul’da başladı. Etkinliğe MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz  ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

 

Haliç Kongre Merkezi’nde kapılarını açan “MÜSİAD Vizyoner 19” zirvesinde güncel teknolojik gelişmeler ve teknolojinin iş ve sosyal hayatımızda gerçekleştirdiği dönüşümler kapsamlı bir şekilde ele alındı.

 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “Dijital dönüşüm hız algılarımızı değiştirdi. Ama şunu unutmamak lazım; Geçmişi iyi okumalıyız. Çünkü gelecek aslında geçmişin bir envanteridir”  sözleri dikkat çekti.  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, dijital dönüşümde geçmişi iyi okumaları gerektiğini belirterek, “Bizi bekleyen yeni dünyadaki tehditleri, tekrarları, blokları ve olasılıkları iyi okumalıyız. Bu kez bambaşka bir dünya bizi bekliyor.” dedi.

 

BEYAZ’DAN GELİŞEN TEKNOLOJİ AÇIKLAMASI

MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, gelişen teknoloji ve yenilikleri yakından izlemek adına düzenlenen zirveye kendilerinin de katıldığını ifade etti. Beyaz, “bilgiye erişim ve onun güvenliği ve işlenmesi, ticaretin yeni kuralları ve yeni hatlarına. Piyasa koşullarına, piyasa kontrol eden aktörler, milli güç ve bu gücün yeni jeopolitik alanlarına kadar her sahada dönüşüm konunun uzmanlarınca anlatılmakta. Milli üretim seferberliği için büyük önem taşıyan bu tür proğramlar hem yatırımcımıza yol gösteriyor hem de yeni pazarlara ulaşılmasını sağlıyor” dedi.  Beyaz, gelişen dünya düzeni ve akılcı teknolojiler sayesinde “Akıllı evler, telefonlar, firmalar, yazılımlar hatta akıllı şehirler dönemine girildi. Kendi kendine karar alabilen, algoritmalarını sizin verdiğiniz komutlar dışında da yeniden biçimlendirebilen, kısacası kendine yetebilen sistemler başladı. Bugünün dünyasına damgasını vuran kavramların “yapay zeka ve akıllı sistemler” olacak.

 

 

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

BENZER HABERLER

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x