Gebze emaneti ağırladı « Bölge Haber Gazetesi

24 Ocak 2022 - 07:12

Gebze emaneti ağırladı

Gebze emaneti ağırladı
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2019 - 5:22

19 Mayıs  Bayramı’nın 100. yıldönümü nedeniyle Yunanistan’ın Selanik’teki Atatürk’ün doğduğu evinin bahçesinden  alınıp milli mücadelenin başlatıldığı Samsun’a götürülen toprak ile Türk bayrağı Gebze’ye ulaştı.  Toprak ve Türk Bayrağı Gebze’de bir gece kaldıktan sonra Samsun’a ulaştırılmak üzere emaneti götürecek olan bisikletçilere teslim edildi.

 

 

İSTANBUL’DAN GELEN SPORCULAR TESLİM ETTİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen proje kapsamında Türkiye Bisikletçiler Federasyonu’na bağlı bisikletçiler Selanik’ten Samsun’a ulaştırılmak üzere yola çıkarılan toprağı her ilde bir başka sporcuya teslim ediyor. O gece o kentte kalan  toprak ve Türk Bayrağı bir başka sporcu grubu tarafından alınarak hedefe Samsun’a ulaştırılmaya çalışılıyor.

Gebze Kaymakamlığı’na önceki akşam gelen sporcular emaneti burada Gebze Kaymakam Vekili Mustafa Asım Alkan’a teslim etti.  Kaymakam VEkili Alkan da toprak ve bayrağı dün sabah SAkarya’daki sporculara teslim etmek üzere Harun Canbazoğlu rehberliğindeki bisikletçilere teslim etti.  Programda Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze İlçe Spor Müdürü Gökhan Yavaşer de hazır bulundu. Ümit ÜLKER

BENZER HABERLER