GEBZE ANİBAL ANADOLU LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI!!! « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 13:14

GEBZE ANİBAL ANADOLU LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI!!!

GEBZE ANİBAL ANADOLU LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI!!!
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2019 - 11:23

Gebze’nin köklü eğitim kurumlarından olan Gebze Anibal Anadolu Lisesi 2019 YKS ‘de önemli bir başarıya imza attı.

YKS ‘de İLK 1000’ DE İKİ ÖĞRENCİ BİRDEN

2019 YKS’de okuldan bu yıl mezun olan Selen SARITAŞ yerleştime başarı sırlamasında  Türkiye 715. Si Yüzdelik başarı sırlamasında ise 736.sı  oldu. Yine aynı okul öğrencisi Şerif YÖRÜK başarı sıralamasında Türkiye 1152. Si, yüzdelik sırlamasında ise Türkiye 909.su oldu.

İlçemizde buluna resmi ortaöğretim kurumları içerisinde Fen Lisesi’ de dahil olmak üzere ilk binde öğrenci çıkaramazken Anibal Anadolu Lisesinin bu başarısı göz doldurdu. Okulun son yıllarda yakaladığı başarısı ilçemiz içinde büyük bir sevinç ve övgü kaynağı oldu.

Geçtiğimiz günlerde Valilik tarafından Kocaeli genelinde ilk 1000’e giren öğrencilerin ödüllendirildiği törende hem öğrenciler hem de okul Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Öğrenciler başarıları ilgili değerlendirmede bulunurken yakaladıkları bu başarıda kendilerinin olduğu kadar ailelerinin, okulun ve okuldaki öğretmenlerinin de çok büyük emek ve çabalarının olduğunu dile getirdiler.

Okul Müdürü Turan ATİLLA “Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri gururlandırdı. Çalışmalarımızın karşılığını almak çok güzel. Bizler aniballi olmak ayrıcalıktır sloganı ile yola çıktık. Başarıyı biz sayılara sığdırmıyoruz. Sayılarla da ifade etmiyoruz. Başarılı olan bu iki öğrencimiz gibi okulumuzda bulanan tüm öğrencilerimiz de bizler için çok kıymetli ve değerli. Çünkü biz idareci arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte sadece derslerinde başarılı öğrenciler yetiştirmek için çalışmıyoruz. Biz akademik başarının yanında Türk milletinin değerlerine bağlı, vatanını ve devletin seven, koruyan, kollayan ve yüceltmek için çaba gösteren bir nesil yetiştirmek için de çalışıyoruz. Bu vesile ile bu iki öğrencimizi de bu sene yks de ter döken tüm öğrencilerimize, ailelerine ve bizlere sürekli destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, özveri ile çalışan büyük emek harcayan idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza, okulumuzda görev yapan tüm personelimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.”dedi.

BENZER HABERLER